M HARFİNDEN YASTIK

Çok sevgili arkadaşımız Asuman, geçenlerde yakın akrabası için bebek odası süsleri hazırlıyordu. Değişik olarak neler yapabilirim diye fikir arayışına girince benim aklıma saten kumaştan harf yastık yapmak geldi. Bebeğin ismi Mustafa olduğu için yastığı M harfi şeklinde yaptım. Yastığı hazırladıktan sonra süslemek işini Asuman üstlendi.  Bu arada duydum ki bu yastık da moda olmuş ve bebek hazırlıkları yapanlar terziye çocuklarının isminin baş harfinden yastıklar diktiriyorlarmış:) Hepsi iyi günlerde sağlıkla kullansınlar harfli yastıklarını.

Bu yastıklar kapıya veya odada herhangi bir yere asılabilir veya altın yastığı olarak kullanılabilir. Harf yastıklardan daha sonra İrem için de hazırlamıştım. Böylece yastık koleksiyonumuza bir yeni fikir daha eklemiş olduk.

Mavi renkli satene tersinden büyükçe bir M harfi çizdim. İki kat yapıp kenarlarından diktim. Saten kolay ip atan bir kumaş olduğu için çift dikiş geçtim ve içten sürfilesini yaptım. Kenarından bıraktığım boşluktan düzüne çevirip içini elyafla doldurdum. Sevgili dostum Asuman üzerine bebek süsleri, inciler  ve kenarına mavi tüy yapıştırarak süslemiş yastığı.