KELEBEK YASTIK

Yastık mı desem, yoksa oyuncak mı bilemedim. Aslında bebek yatakları için yastık niyetiyle başladım. Kanatlarının bir yüzünü pembe diğer yüzünü mavi yaptım ki iki farklı şekilde kullanılabilelim. Yastığı bitirip fotoğraflarını çektim ve koltuğun üzerine koydum, tam o sırada çok sevdiğim komşum 10 yaşındaki kızıyla birlikte kahveye geldi. Kızı yastığı görür görmez  kucağına aldı , sarıldı, sevdi kelebeği. “Senin olmasını ister misin?” diye sorduğumda sevinçle gözleri parladı, ben de hemen hediye ettim.  Annesinin dediğine göre, o günden sonra yeni sahibi kelebeği kucağından indirmiyormuş ; eve gelen çocukların, hatta ablasının dokunmasına bile izin vermiyor, yatarken birlikte yatıyor, kalkınca yatağının üzerine özenle yerleştiriyormuş. Benim yaptığım oyuncağa bu kadar değer verip sevmesi beni çok mutlu etti, güzel kızıma bir oyuncak daha hediye ettim.

Mavi balina ve fil gibi kağıda çizip tasarladım  bu şirin kelebeği. Dört parça kanat çizip ikisini mavi, ikisini pembe polardan kestim. Kanatların uç kısımlarına koymak için turuncu renkli polar kumaştan yuvarlak şekiller kestim. Gövde için sarı polardan ön ve arka olmak üzere iki parça hazırladım.

Kanatları ve gövdeyi ayrı ayrı dikip içlerini elyafla doldurduktan sonra birleştirdim. Kelebeğin antenleri için daha önce robotlarda da kullandığım renkli pipo çubuklarından  kullandım..gözleri yerine birer düğme  diktim.