BEBEK HEDİYELERİ -1-

Bebek hazırlıkları yapmak çok keyifli ve güzel bir süreçtir. Minik minik fanilalar, tulumlar, kıyafetler alınır, bebeğe alerji yapmasın diye rendelenmiş sabunlarla yıkanır , ütülenir, katlanıp yeni alınmış pembe ya da mavi mobilyaların içlerine yerleştirilir. İlk bebeğiyse anne adayının o minicik patikler daha da minik gelir sanki,  biraz korku biraz heyecan verir anneye. Durum bizim zamanımızda böyleydi en azından. Şimdiki anne adayları ise bütün bu hazırlıklara ilave olarak doğum yapacakları hastane odasından bebeğin evdeki odasına kadar her yeri değişik süslerle süslüyorlar, yaratıcılıkları ve becerilerini konuşturuyorlar adeta.

Daha önce de çalışmalarını yayınladığımız arkadaşım Asuman’ın hazırlamış olduğu bu kutu anneliği ilk kez tadacak olan  görümcesinin doğacak bebeğine hediye olarak hazırlandı. Aslında iki parça olan bu hediyenin esas parçasını yarın yayınlayacağım ki eminim benim gibi sizler de çok beğeneceksiniz. 

Kutunun yapılışından biraz bahsetmek gerekirse; Kare şeklinde bir karton kutu önce mavi saten kumaşla kaplanmış. Daha sonra mavi dantel kumaşla da kaplanıp üzerine hazır satılan çeşitli süsler yapıştırılmış. Kutunun içine bir köpük yerleştirilmiş. ;Diğer süsler bu köpüğe saplanarak sabitlenmiş.