İpten Kardan Adam

Kardan adamı bu kez iplerden yaptık, ev yapımı tutkal ile. Daha önce yaptığımız Kardan adamlardan bazıları için başlıklardaki bağlantılara  tıklayabilirsiniz Kar Gözleyen Kardan Adam, Kardan Adamlı Pasta, Kardan Adam, Ampulden Kardan Adam, Kar ve Kardanadam Temalı Yastık,  saymakla bitmedi, dahası da  var  🙂

Elimin pek  ayarı yoktur benim,   daha doğrusu küçük minik objeler yapmakta zorlanırım, sonuçta ortaya büyük objeler çıkar. Bu kardan adam da aynen böyle oldu, toplamda 30 cm. e yakın. Ağaç süsü olmak için biraz fazlaca büyük bir kardan adam 🙂 , ağacın altında  bekliyor artık.

Yapılışına  gelince, çocuklarınızı da ortak edebileceğiz eğlenceli  bir çalışma.  İhtiyacınız olan malzemeler; ip, tutkal ( un ve su dan oluşan doğal karışımı kullandık biz), balon. Ortalığın kirlenmemesi için örtü ve kaplar.  Balonu  istediğiniz büyüklükte şişirdikten sonra bir kaptaki tutkal karışımından ipi geçirerek balonun üzerine doluyorsunuz.   İstenilen  miktarda sarıldığında ise kurumaya bırakıyorsunuz.   Benzer şekilde yaptığımız pinyatalardan alışıklardı  bizim çocuklar.   Çoğunu kendiler yaptılar.

kardanadam1

Bu mevsimde kaloriferin yanında kuruması kolay kardan adamın. Kuruduktan sonra balonu patlatıp çıkarıyorsunuz. İki daireyi iple birbirine diktim, tutkallada yapıştırılabilir.  Ardından gözler ve dudak geliyor.   Dilediğiniz aksesuarı da yapabilirsiz, şapka gibi.

kardanadam2

 

kardanadam3 kardanadam4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com