Kardan Adamlı Pasta

İrem’in yaşgününü biri  anaokulunda biri haftasonu evde ailemizle olmak üzere 2 kez kutladık. Okuldaki ilk kutlamada  Kardan Adamlı Pasta çok beğenildi. Çocukların birer tabak daha istemesi benim de çok hoşuma gitti doğrusu.  Ben pasta merasiminden sonra kurallar gereği ayrıldım sınıf partiye devam etti, çekilen fotoğraflarda epey eğlenmişler. Sınıf içi faaliyetler veya böyle doğumgünü sebepleriyle çocuklara misafir olmak çok güzel oluyor.

Kardam Adamlı Pastayı sevince  hafta sonu içinde aynısını istedi ve böylece 1 gün arayla aynı pastadan yaptım.

Kardan Adamlı pastayı Family Fun da gördük,  tarifini kendimize göre uyguladık. Tarifi detaylı olarak aşağıda bulacaksınız ama kısaca içi bol meyveli , kreması hafif yapılışı da kolay bir pasta oldu benim için.   Kış çocuklarınız doğumgünleri için tavsiye ederiz.

Yapılışı;

Pandispanya tarifi annemden; Bizim Yılbaşı Pastasındaki  pandispanya tarifimizden farklı olarak limon suyu var

6 Yumurta

5 kahve fincanı şeker

6 kahve fincanı un

1 limonun suyu ve kabuğunun rendesi

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilin

Şekeri ve yumurtaları çırptım, 1  limonun  suyunu  ekleyip  tekrar çırptım. Unu, limon rendesi, vanilyayı ve kabartma tozunu eklediyip çırptıktan sonra biri küçük 2 kalıba karışımı dökerek , 175  derecede pişirdim. Piştikten sonra fırından çıkarıp soğumasını bekledikten sonra uzun bir bıçakla iki kata ayırdım.  İlk katı vişne reçelini sulandırarak ıslatıp üzerine ayrı hazırladığım kremşantiyi sürdüm. Bolca muz dilimleri ve böğürtlenle süsledim. . İkinci katı üstüne kapatıp üzerine bu kez  krema sürdüm, Dr. Oetker Pasta kreması kullandım.

Pastaların süslemelerini İrem le birlikte yaptık. Kremanın üzerine bolca hindistan cevizi serptikten sonra göz , ağız, düğme gibi detaylar için jelibon ve bonibonlar kullandık.  Atkıyı Dr. Oetker Şekerli Süsleme Glazürü ile yaptık, ilk kez denedim,çok pratik bir ürünmüş.  Ve son olarak buruna gelince;  külah kullanma fikri eşimden geldi, hoşumuza giderek uyguladık.  Ailede herkesin elinin değdiği bir pasta oldu  sonuç olarak.