Kar Gözleyen Kardan Adam

Karı özledikçe kendimize kardan adamlar yapıyoruz dedik ya bu kardan adam da  haftasonu aramıza katılan yeni oyuncağımız. Üstelik yapılışı çok çok kolay.

Hiç oyuncak yapmamış olan arkadaşlarımız bile yapılışını incelediğinde eminiz bize hak verip, etrafta  çorap, elyaf, düğme, iğne iplik aramaya başlayacaklar. Sadece çocuklu olmak  gerekmiyor ki oyuncak yapmak için; yeğenler , yakınlarınızın çocukları için de çok şirin bir hediye olmaz mı bu kardan adam?

Malzemelerden yukarda bahsettiğimize göre yapılışını da kısaca anlatalım. Bir spor çorabı alıp içini elyafla doldurduk. Bizim ki gibi büyük bir çorap ise doldur doldur bitmiyor uyaralım önceden  gövde için yeterli şişkinliğe ulaştığında bir lastik (saç tokası kullandım) ile bel boğumunu oluşturduk. Sonra doldurmaya devam edip kafa için elyaf doldurup aynı şekilde boyun için lastik toka ile boğum yaptık. Gözler için biz kilitli gözlerden kullandık fakat düğne de kullanılabilir. Gözleri de yerleştirdikten sonra üst tarafı düğümleyip   çorabın üstte kalan lastik kısmını kıvırarak beresini yaptık. Düğmeleri üzerine diktik. Ağzı keçeli kalemle boyadık. Son olarak da  polardan atkı yaptık.

Gizlemek yok fikir  buradan, onların uygulamasından farkımız elyaf kullanmamız.

Aşağıdaki de uykudan yeni uyanmış ve karşısında  yeni bir oyuncak görmüş Kerem Bey’in sevinci 🙂