YILBAŞI KARTLARI

Yeni yıl  hediyesi, faaliyetisüsleri derken 2009 heyecanına iyice kaptırdık kendimizi.   Özel günlerde  ailemize kart göndermeyi yeniden  hayatımıza soktuk. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yeni yıl kartlarımızı hazırladık, yarın postaneden göndermek kaldı sadece.

Yeni yıl öncesi yapmak istediğimiz birkaç şey daha var aslında. Bunların arasında  en önemlisi de 2008 i değerlendirip 2009 a isteklerimizi yazarak girmek. Gerçi burada paylaşılacak bir yazı olmayacak ama bazı arkadaşlarımızda da gördüğümüz gibi  hedef belirlemenin önemine biz de çok inanıyoruz.  Bir kenara yazıp da gerçekleştirmediğim çok az şey vardır.   Hedef belirlemenin yanında, kafamızdakileri kağıda dökmenin de önemli olduğunu düşünüyoruz yani.  Yeni Yıla girerken Sevgili Ebruli Günler’in  Aynalar hakkındaki yazısını da okuyun mutlaka,  kendimizi dinlemek hakkında çok güzel bir yazı.

Kartlarımıza dönecek olursak, kart yapmak için kullandığımız tek temel malzeme fon kartonları. Evde olan her türlü malzeme ile kart oluşturmak mümkün.  Başına geçince pek kalkılmıyor, belirtelim.

İster bu şekilde, boncuk, pul ve şekilli delgeçlerle;

İster çıkartmalar ve simli boya ile;

Veya isterseniz  şekilli delgeç ve kum boncuk  ile oluşturun kartlarınızı. Ya da   daha önce yaptığımız tebrik kartları ( burada ve burada) ilham verebilir size.

Biz kart yaparken minikler durur mu? Onlarda anneanne, dede, kuzen ve arkadaşları için hazırladılar kartlarını. Aslında, Elmo Cd lerinden öğrendiği üzere, postaneye gidip pul yapıştırmak istiyor bir de ama bakalım, okulla çakıştırmadan nasıl yaparız bilemiyorum. Bir de pul  vermiyorlar artık mektupları yollarken, hayal kırıklığına da uğrayabilir.