YENİ YIL KARTLARI

yeni yil kartlari

Orta okul, lise yıllarımda şubat tatillerini başka şehirlerde, halasının – teyzesinin yanında geçiren arkadaşlarımdan etkilenerek ne çok kızardım annemlere. Gerçi ergenlikte hep kızılacak bir şeyler bulunur ama siz benim kızma sebebimi bir duyun .

Niye tüm aile aynı şehire yerleşmiş miş? Neden bizim başka şehirde kalacak, ya da başka yerden gelip bizde kalacak yakın akrabamız yokmuş???

Şimdi bakıyorum aileme; annemler, kardeşlerim hepimiz başka şehirlerdeyiz. Eşimin ailesinde de aynı durum var. Dağılmış hissediyorum kendimi.

Tamam yurdışında yaşayanlarla kıyaslamıyorum kendimi ama çocuğumun da benim gibi bol kuzenli, kalabalık bir ortamda büyümesi ne güzel olurdu… Bol şenlik, bol paylaşım ve tabi ki bol kavga… Birbirini seven insanlarda çok kavga eder, hele de kardeşler… Yolun yarısına geldim hala didişmeye devam ediyoruz kız kardeşimle.

Neyse hüznü bir kenara bırakalım, uzaklardaki sevdiklerimize yaptığımız kartları paylaşalım.

Fon kartonları ve evimizde olan tüm malzemeleri ( kumaş, stickerler, boncuk boyalar, süslü figürler, şekilli delgeç, kudelalar) masanın üzerine toplayıp , başladık kartları yapmaya. Aslında çocuklarla başladık fakat “bu faaliyet çok uzunmuş” diyerek kaçtılar yumurcaklar. Çok eğlenceli kart yapmak tavsiye ederiz.

Postaneye gidip yollayacağız bugün. Onlara da süpriz olacak eminim. Posta kutularımızdan uzun zamandır kredi kartı ekstresi ve fatura dışında bir şey çıkmıyor ki…

yeni yil kart

yeni yil kart

yeni yil kart

yeni yil kart

yeni yil kart

yeni yil kart

yeni yil kart