KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Önümüzde tam dokuz gün sürecek uzun bir tatil var. Kurban bayramı vesilesiyle biz ailelerimizle geçireceğiz bu tatili. Bayram öncesi hazırlıklarımızı tamamladık iple çekiyoruz bayramı şimdi. Bayram sabahı yeni kıyafetlerini giydirip çocuklarımızın, büyüklerimizle birarada kahvaltımızı yapacağız, Onların ellerini öpüp, elimizi öpen küçüklerimize harçlıklarını vereceğiz adet olduğu üzere. Misafirlerimizi ağırlayıp onlara iade-i ziyarette bulunacağız. Uzaktaki sevdiklerimizi arayıp hatırlarını soracağız. Kapımızı çalan mahallemizin çocuklarının şekerlerini ikram edeceğiz. Dini bayramlarımızın  sadece tatilden ibaret olmadığını hissettirmek için çocuklarımıza, günümüzde ne yazık ki uygulanmayan bu hoş adetlerimizi tekrarlayacağız severek isteyerek.

Unutulmaya yüz tutmuş bir geleneğimiz olan bayram kartıyla kutlamak istedik bayramınızı..

Bayram kartımızın yapılışına gelince;

Kartona bir koyun gövdesi çizdik, ikiye katlayıp kestik iki tarafın ortasının birleşik kalmasına dikkat ettik. Ortadan ikiye katladık, ayrıca alt taraflarından kalemle iz yaptığımız yerleri kat izi yaptık. Burayı daha sonra katlayıp yapıştıracağız böylece koyunumuz dik durabilecek.

Koyunumuzun yüzünü, boynuzlarını ve ağzında tutacağı bir tutam otu hazırlayıp bir kenara koyduk.

Gövdeye uhu sürerek tamamen pamukla kapladık. Boynuzları ve bir tutam otu koyunun başına uhuyla yapıştırdıktan sonra pamuklu gövdenin üzerine yapıştırdık. Kartın arkasını bayram mesajı için boş bıraktık. Altta kıvırdığımız kısımları birbirine yapıştırdıktan sonra koyunumuzun dik durabilmesini sağladık.

İşte bizim bayram mesajımız

Hepinizin bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, mutlu, huzurlu, sağlıklı nice nice bayramlar diliyoruz.