YUSUFÇUK NAKIŞLI KUTU

Lavanta Keseleri ile etamini yeniden elimize alınca bırakmak kolay olmadı. Hele bu güzel Yusufçuk motifini görünce yapmazsak olmazdı.  Yusufçuk  böceğini çok sonraları öğrendim ben aslında, Yusufçuk denilince  aklıma ilk gelen sabahları “yusuufcuk yusuufcuk” diye öten Yusufçuk  Kuşu ve efsanesidir.  Merak edenler buradan efsaneye ulaşabilirler,  efsane işte bir dolu versiyonu olmuş, benim bildiğim en alttaki.

Yusufçuk motifini ve   işleme metodunu yine Marie Claire Idees dergisinden aldık.

İşlemeyi tamamladıktan sonra  etamin ile kutu kaplamaya karar verdik. Aynı zamanda, yaklaşan yeni yıl için güzel bir hediye alternatifi olabileceğini düşündük.

Kutuyu  kaplamak Yusufçuğu işlemekten daha zor oldu  açıkcası. Kutu kaplarken yanınızda mutlaka bir yardımcı bulunmasını tavsiye ederiz.

Yapılış  detayları için buyrun;

Elimizde bulunan kenarı 7-8 cm  olan kare kutu Yusufçuk boyutlarına çok uygundu.

Kapak kısmını ve alt kutuyu ayrı ayrı kapladık. Etamin kumaşının  delikli zemininin altında daha güzel durması için  altını da yakın renkte keten kumaş kullanarak kapladık( o aşamanın fotoğrafı yok maalesef).

Üstteki fotoğrafta kenardaki boşlukları da yan kısımlara yapıştırdık. Ve kenarda oluşan yeni görüntüyü kamufle etmek için saten kurdelalar kullanarak etrafını çevirdik.