YAŞGÜNÜ KUTLAMAMIZ

Kızım için yılın en önemli günününü sağ-salim geçirmiş bulunuyoruz. Aynı Kadir  Mert gibi doğumgününden çok önce başlıyor planlar, istekler listesi. Bu yıl doğumgününü takvime attığı çentiklerle takip ediyordu.Çarşamba gününe gelen doğumgününü  haftasonu kutlayacağımızı anlatmak pek kolay olmadı.

İrem- Anne, doğumgünüme …  gün mü kaldı?

Ben- Evet ama kutlamayı cumartesi yapacağız.

İ- Neden?

B- Çünkü teyzenlerin İstanbul’dan  o gün gelmesi zor.

İ- Hıı. Anladım.

Ben-…

İ- O zaman hediyelerini göndersinler, anne.

B- 2 gün sonra gelecekler kızım, o zaman getirirler. Çarşamba günü de baba, sen, ben kutlarız doğumgününü.

İ- Hımm, tamam

dedi ama pek de kafasına yatmadı doğumgününün farklı günde kutlanması.

Hediye işinde ne kadar açıklar  bu çocuklar değil mi? Doğumgününün bir anlamı hediye onlar için ayıpları olmadığı için de söylemekten çekinmiyorlar.

Bizim doğumgünü hediyemiz uzun zamandır istediği tekerlekli ayakkabılar oldu. Öyle alınca hemen kayılmıyormuş bu heelys ler ile. Çokça çalışmak gerekiyormuş  bir kaza olmaması için, yavaş yavaş alışıyoruz bakalım.

Doğumgünü davetiyemizi Scrapblog sitesindeki birbirinden güzel temaların birisi ile yaptık. Arkadaşlarımıza çıktı alarak ya da mail ile gönderdik.

Pastamız için geçen yılki Sünger Bob’lu pastamız kadar vakit ayıramadım. Pandispanyanın ara katını bögürtlen reçeli ile ıslatıp, krem şanti,  antep fıstığı  ve meyvelerle süsledim. Üst katını krem şanti sürdükten sonra beyaz şeker hamuru ile kapladım. Kırmızı ve sarı gıda boyası ile renklendirdiğim ve kurabiye kalıpları ile şekillendirdiğim şeker hamurunu da en üstte süsleme için kullandım.

Cumartesi günü kuzen, komşu çocukları ve kreşten bir kaç arkadaşı ile büyük kutlamamızı yaptık.

Nice Yıllara  canım kızım, hayatta gönlünden geçen herşeyin hayırlısına sahip olmanı diliyoruz.