SÜNGERDEN SÜNGER BOB

Bir pazar sabahı çocuklara krep yaptım. Krep yapıp da havaya atmadan çevirmek olur mu. Gösteri zamanı deyip becerimi bir de çocuklara gösterdim. Hayranlık dolu sözler beklerken “aman annee, sünger bob bile senden güzel krep çeviriyor” diyerek beni şaşırttılar. Küçük oğlum bir de ekleme yaptı. “Üstelik sünger bob kendi ayakkabılarını kendisi bağlıyor. Demek ki bu ayakkabı bağlama işi çocuklukta önemli bir mevzu ve Sünger Bob da önemli bir şahsiyet.

Sünger bob benim de en sevdiğim çizgi film kahramanlarından oldu. Ne zaman televizyonda filmi başlasa çocuklar beni çağırırlar anne gel senin sevdiğin çizgi film başladı diye. Öyle saf öyle temiz ki bazen üzülürüm bile haline.

Anasınıfının aile katılım çalışması kapsamında çocuklarla birlikte yaptığımız sünger kuklalardan arta kalan bu sarı süngerle Sünger Bob yapacağıma söz vermiştim çocuklarıma. Kıyafetleri, yüzü ayrıca el ve ayakları için Kağıt Vs. den sipariş etmiş olduğumuz sünger kağıt (moosgummi) kullandık. Kol ve bacaklarını ise merserize ipten hazırladık.

Sünger kağıt yerine kumaş ve karton da kullanılabilir.

Sünger bob işe gidiyor ve bağırıyor:”Hazırım, hazırım”