Van Gogh’un Gece Kahvesi

Pandemi sürecinde  eve bir şövale, tuval, akrilik boyalar aldık. İrem, Kerem, eşim salonda sırayla kendi resimlerini yaptılar. Beni sormayın  hiç 🙂 , Onları keyifle seyretmekle yetindim.

İrem, kendisi için Van Gogh’un “Gece Kahvesi” resmini seçti. Resim yapmaya uzak biri olarak resmin aşamalarını izlemek çok güzeldi,  bitmiş halini de çok sevdik:)

Resimde sol köşedeki tablonun içerisini kendine göre değiştirip içine yengeç yaptı. Bu akımın adı ne bilmiyorum  ama ünlü resimlerin reprodüksiyonunda  bir bölümü özelleştirmenin  yapıldığını söyledi 🙂  Bizim resimdeki çerçeve içindeki  yengeç resmine gelince taa 2011 ‘e gitmemiz lazım. çek Cumhuriyeti Resim yarışmasında ödül kazandığı resimdi yengeç. Buradan resme / eski yazıya ulaşabilirsiniz.

Şövalemiz halen salonda ,  yazın neler boyacaklar bakalım.  İrem Hanım bu resmi paylaşmama izin verdi,  izin çıktığı sürece paylaşırız.

Gece Kahvesi resmi hakkında kısa bilgi; (Fransızca: Le Café de nuit) Hollandalı sanatçı Vincent van Gogh tarafından Eylül 1888’de yapılan bir yağlı boya resimdir.Resmin ismi sağ altta yer alan imzanın altına yazılmıştır. Resim Yale Üniversitesi tarafından sahiplenilmiş olup; New Haven, Connecticut’ta bulunan Yale Üniversitesi Sanat Galerisi’nde sergilenmektedir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com