Yengeçle Gelen Ödül

Geçtiğimiz hafta kızım yukarıda yaptığı resimle, Çek Cumhuriyeti‘nin düzenlediği 39th International Children’s Exhibition of Fine Art Lidice, 2011′ de ödüle hak kazandı. İlk söylediğinde anlamadık doğal olarak,; ne ödülü,  nerden kazandın, vs… gibi sorularımızı hep “bilmiyorum” diyerek geçiştirdi. Çocuğu olanlar alışıktır bu duruma, çocuklar detayları ile  ilgilenmiyorlar, ilgilenseler de akıllarında tutamıyorlar diyelim, resim yarışmasında ödül almış olmak bilgisi onlar için yeterli. Yarışmanın detayları, Unesco tarafından desteklendiği, okul olarak 2 madalya ve okuldan 10 öğrenci ile grup ödülü aldıkları bilgisini öğretmenimizden öğrendim. İrem  yengeç resmiyle  grup ödülü aldı.

Yengeci bir yengeçten esinlenerek çizmiş, sonrasında desenler eklemiş. İrem’in çizdiği resimleri hep beğeniyoruz ailecek,  hiç mi hiç  sahip olamadığım  bir  görsel yetenek olduğundan belki de.

Ödül öncesi oldukça heyecanlıydı , ilk  ödül ne de olsa. Okulda  minik bir serginin ardıdan aldılar ödüllerini. Ödülleri, de kitap, kazıma seti ve sertifika.

Maşallah  güzel kızımıza,  tüm hayatı başarılarla dolsun, gurur duyduk:)