Sarı Saçlı, Tahta Kafalı Çanta Süsü

Kızım  okulda  en sevdiği günün çarşamba olduğunu söylüyor,  o gün takı tasarım ve çıkışta piyano ve anne ile  kız kıza gezme akşamıymış.  Bu yıl takı tasarım kulubünü çok seviyor , güzel de şeyler yapıyor. Yaptıklarından beğendiklerim için ise  sene sonu kermesini beklemek zorundaymışım, kalırsa sana veririm diyor üstü kapalı da olsa.    Bir de çanta süslerine takmış durumda boncuklardan yaptığı süsünü bir süredir kullanıyordu.  Ben de geçende hobi  malzemelerim arasında bu tahta boncuk kafayı bulunca çanta süsüne uygun olacağını düşündüm ve hemen yaptım.  Tahta boncuk bizim fimo bebeklerden  artmış, fimo bebekleri merak ederseniz buraya lütfen.

Makrome ipli tahta boncuk kafalı turuncu saçlı kızımızın yapılışına gelince;

cantasus2

 

cas2

 

Öncelikle uzun keten iplerden eşit 5 parça aldım. Makrome düğümü  yaptım,  belli bir uzunlukta sonra tahta boncuk kafadan ipleri geçirdim.  (Makrome düğümünün nasıl yapıldığını bu yazıda ve bu videoda anlatmıştık.) Alt kısımda kalan iplerden 2 kol çıkardım. Kalan 3 iple örgü devam ettim, belli bir yerde 2 ipe düşürüp ayakları oluşturdum. Kol ve bacakların uçlarına nazar boncukları ekledim. Son olarak sarı ipten  saçlar yaptım, yapıştırdım.

cantasus4

cantasus1

cas1

1 thought on “Sarı Saçlı, Tahta Kafalı Çanta Süsü

  1. Ne güzel bir kulüpmüş.Sarı saçlı kız’da çok havalı olmuş.Sanki dans ediyor.Ellerinize sağlık.Uzun zamandır uğrayamamıştım.Kusura bakmayın.Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir