MARİFETLİ BEBEKLER

10 marifet sitesinin açmış olduğu yarışmadan daha önce katıldığımız kutuyla birlikte bahsetmiştik. Bu yarışma için ikinci projemiz bu sevimli bebekler oldu, yarışma için ufak bir öykü de hazırladık. Öykümüz şöyle başlıyor”

Bir varmış bir yokmuş, bir zamanlar çook ama çok uzak diyarların birinde güzel mi güzel bir kasaba varmış Bu kasaba, 10 marifet kasabası imiş. Burda çok güzel ve bir o kadar da becerikli kızlar yaşarmış, bu kızlar o kadar becerikliymiş ki herkes onlara “10 parmağında 10 marifetli kızlar” dermiş. Çocuklaçocuk da bu kasabaya devamlı gidermiş, çünkü orda çok hoş muhabbet dönermiş. Günlerden bir gün bu kasabada bir güzellik yarışması açılmış. Herkes bu güzellik yarışmasına katılmış ama maksat kazanmaktan ziyade çalışmak, paylaşmak ve hoş vakit geçirmekmiş, öyle de olmuş, yarışmanın sonunda herkes çok mutlu ve mesut o günün anısına “10 Marifet” pozu vermişler,

Aşağıda işte bu andan bir enstantene görüyorsunuz.….

Gelelim bebeklerin yapılışına.

fimo bebek

Diğer projelerden elimizde kalan artık fimoları bebeklerin gövdelerini oluşturmak için kullandık.

fimo bebek

Üzerlerine renkli fimo hamurlarını merdane ile düzelttikten sonra sardık. Aynı renklerden kollarını oluşturduk her kol için ten rengi fimo ile el yapıp birleştirdik.

Bebeklerin kafaları için tahta boncuk kullandık. Boncukların her birini önce zımparaladık ardından markör kalemlerle üzerlerine değişik yüz ifadeleri çizdik. Saçlarını orlon iplerle hazırlayıp başlarına yapıştırdık.

Her bir bebek için yarışma gereği “10 Marifet” yazısı oluşturacak şekilde fimodan harfler yaptık ve bu harfleri bebeklerin önlerine yapıştırdık. Bebeklerin bu harfleri elleriyle tutuyorlarmış gibi görünecek şekilde olmasını sağladık.

Biz “10 Marifet”yazısını yazdık ama aynı harfleri kullanarak farklı yazılar da yazabileceğimizi farkettik, bunlardan biri de prensesimizin adı olan İREM oldu.

Minik bebeklerimizi başlarını yapıştırmadan önce fırında 130 derece ısıda 30 dakika pişirdik. Bu şirin minik bibloları fimodan hazırlayıp sevdiklerinizin isimlerini yazarak onlara masalarını, sehpalarını süsleyebilecek minik hediyeler olarak verebilirsiniz.