Oyuncak Araba

Biri yazlık biri kışlık iki tane evimiz olur da arabamız olmazsa olur mu? Olmaz! O yüzden ne yaptık ettik bir de oyuncak araba dikmeye karar verdik. Arabamızı eski wolksvagen nam-ı diğer vosvoslar gibi yapmayı tasarladık, dikim aşamasında ufak modifikasyonlar yaparak yarış arabası Herby tarzını yakalamayı az da olsa becerdik. 

Arabanın üst tarafına yarış numaramızı aplike ettik, öyle bir rakam seçmişiz ki (06), diğer taraftan bakınca 90 oluveriyor istemeden. İçini elyafla doldururken arabanın 2 metrelik oyuncak yılanda da uyguladığımız şekilde bir çıngırak   yapıp orta yerine yerleştirdik. Elyafla doldurdukça ağırlaşan ve büyüyüen arabamız aynı zamanda kapı önü stopperi vazifesi de görebiliyor.

8 thoughts on “Oyuncak Araba

 1. Çok hoş olmuş.ellerinize sağlık.Ben 06 yı plaka olarak değerlendirmiştim.

 2. Bebeğim için aplike battaniye yaptım, ismini yazmıştım ancak önce parçaların kıyılarını yaptım sonra battaniye düz makina dikişi ile diktim, bu kadar küçük bir parçada aplikeyi bu kadar sıkı nasıl yapabildiniz? parçaların altına tela koydunuz mu?

 3. Mehtap: plaka da olsa güzel olurmuş hem de ikimizin de cok sevdiği Ankara’mızın plakası:)

  Ayşe Seven, parçaların altına hiç birşey koymadan yaptım aplikelerini aslında biraz sıkı olduğu için buruşturdu maalesef. Sık aplike buruşukluk yaptığı için arabanın tekerleklerini daha geniş zigzaglarla aplike ettimBaykuş oyuncaklarda daha detaylı gorebilirsin aplikeleri….

 4. amanın bu ne güzel vosvos böyle… Bir zamanlar Ordu’da Vosvos şenliği yaplırdı… Türkiyenin her yerinden gelen Wosvagen arabalar yaylalarda yollarda konvoy yaparlardı… böyle renkli süslü … aynı o arabalara benzemişler.

  Sevgimle

 5. Dilek’cim ; son model modifiye vosvos bizimkisi:)) çok teşekkürler beğendiğine sevindim.

  Lale Ablacım biliyorum o şenlikleri ben de bir aralar hasta derecede vosvos meraklısıydım, ah bir vosvos arabam olsaydı…en azından bunu biraz benzettiysem ne mutlu bana:)

  Pelin’cim teşekkürler:)

 6. Vallahi süper olmuş 🙂 ver bunu minik erkeğin eline, tüm sokakları duvar duvar gezdirsin, sürsün düt düt diye…:) Yumuşak, elini da acıtmaz, düşse de kırılmaz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir