Oldu Mu Şimdi Sütaş?

Sütaş günlük süte geçişimizi ve memnuniyetimizi  burada yazmıştım.  Tam da Pastorize süt mü UHT süt mü diye kafamız karışmışken çok iyi gelmişti bu uygulama bize. Maalesef  proje lojistik  ve tedarik sorunları nedeniyle sonlandı, biz de dönmek zorunda kaldık uzun ömürlü sütlere.   Dönünce de  o güzel günlük süt tadına nasıl alışmış olduğumuzu anladık.

Oldu mu şimdi Sütaş? Detayı bilmesek de projeyi yürütenlere destek olmalıydın diye düşünüyoruz.  Hem de rakipleriniz ( Sek) bağıra bağıra radyodan günlük süt reklamı yaparken.

Benim için asıl önemlisi  de oğluşa ev yoğurdu yapmaya başlayacakken hiç olmadı hiç.

Bulucağız artık başka bir çare.

Not: Aslında 2-3 hafta oldu dağıtım biteli  ama  şimdi yazabiliyoruz, belki  bir şekilde ulaşırlar da yeniden günlük sütümüze kavuşuruz diye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. günlük süt almayalı çok oldu
  pınarın organik sütünü önerdi pınarda çalışan mühendis arkadaş
  çocuklara onu içiriyorum
  tavsiye ederim

  — teşekkürler mavianne. markete geliyormuş abone olursak, bugün öğrendim, pınar ı da denerim.

 2. ben degüünlük sütü severek kullanıoodum üzüldümm bu duruma…

  — evet sanırım bir formül buluyorum ama markete abone olarak

 3. Stil direktörünün yorumunu okuyunca hatırladım:
  Demir ihtiva eden yiyeceklerle birlikte süt ve süt ürünleri tüketilmemesi tavsiye ediliyor. Bu da var. dikkat etmeli. yani ayrı ayrı vakitlere bölmek gerek. mesela sabah veya gece yatmadan önce süt, öğleden sonra ve akşam demir içeren yiyecekler gibi.

  çok süt kansızlık yapıyor, herşeyin fazlası zarar gerçekten

 4. Çok süt içerim ben bilirsin Özoş’um a vitaminimi yok etmişim bünyemde ki bir ara yasaklandı bana hatta, bunu okuyunca ben bile aa dedim yani

  — çok sütün vitamini yok ettğini biliyorum kızım da bir ara sürekli süt içiyordu, 500 ml yi geçmemek lazım diye biliyorum

 5. bu kutu sütler çıkalı bir sürü sağlık sorunları çıkmaya başladı arkadaşımın down sendromlu bebeği oldu doktoru uzun ömürlü sütlerin etkisi çok bu konuda dedi, anne sağlıklı olmayınca bebekte sağlıklı olmuyormuş…çok şaşırdım ama mantıksız değil…şimdi köylerden keçi sütü getirtiyor onunla yoğurt yapıyor…en sağlıklı süt keçi sütüymüş özellikle bebeklere

  — aman aman, Allah arkadaşınıza kolaylıklar versin. Biz sağlıklı beslenmeyince bebeklerimizde sağlıklı gelişemiyor . keçi sütünü nasıl bulurum acaba?

 6. ben de süt sevmeyen biri olarak sütaşın günlük sütünü severek ve beğenerek içiyorum.doktorumuz bebeğimizin kemik gelişimi için 2 bardak içmelisin dediği için evladımız için süt içiyorum.o da sütaşsa :))

  — Oh afiyet olsun hem size hem bebişe , sevgiler

 7. Gerçekten günlük süt bambaşka birşey. Alışınca diğerinin tadı bir garip geliyor insana.Şimdi hazır yoğurtta yiyemiyorum. Çok alıştık.Allahtan burada güvenilir bir yerden alıyoruz.Bir kase kalın kaymak tabakası çıkıyor kaynatırken.Doğal, yağlı, lezzetli..

  — Ah sorma Zehra aldığımız günlük sütü anında tüketiyorduk geceleri yatmadan süt içmek ayrı bir zevk olmuştu. yeni bir formül bulmamız lazım.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com