TAKDİR YERİNE…

Sn. Kemal Kurdaş’la anılardan oluşan , her satırında anılarını paylaşanların hayranlığı hissedilen ODTÜ’yü ODTÜ Yapan Rektör’ü yaklaşık 1 ay önce okuyup sizinle de paylaşmıştım. Kemal Kurdaş’ın başarılarının hepsini aktarmak satırlara sığacak gibi değildi tabi ki. Bugün ODTÜ Grubumdan gelen mesaj üzerine bu anılardan birisini daha paylaşmak istedim. Çok uzun olduğu için küçük alıntılar yapacağım, devamı şiddetle okunmasını tavsiye ettiğim kitapta.

KEMAL KURDAŞ- ODTÜ’YÜ ODTÜ YAPAN REKTÖR

Bazen içinde bulunduğumuz ortamlardaki kurulan sistemler kendiliğinden oldu zannedip başarı öykülerinden habersiz ya da çok azının farkında oluyoruz. Eymir Kültür Vakfı, Ayşe (Ataman) Taylan tarafından hazırlanan Kemal Kurdaş’la ilgili kitabı okumaya başladığımda ilk olarak hissettiğim bu oldu. Kemal Kurdaş’la ilgili anıları ne yazık ki mezuniyetimden sonra işyerimdeki okuldaşlarımdan dinlemiştim. Oysa Kemal Kurdaş’ın başarı efsanesi öyle büyük ki bu kitaba ilgili… Read moreKEMAL KURDAŞ- ODTÜ’YÜ ODTÜ YAPAN REKTÖR

SEVDİKLERİMİZ- ÖZLEM

Yıldız Seyri’ miz sobelemiş bizi,en çok sevdiğimiz şeyleri anlatmamız için hem de ayrı ayrı. Bu arada kendisiyle ilgili öyle güzel bir yazı yazmış ki, zor olacak bu sobe bizim için. Malum biz, iki iyi dosttuz, sobeye cevap verelim deyip yazmaya başlayınca, bir dolu ortak sevdiğimiz olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

SOBE

Sevgili Cincinsfikirli arkadaşımızın sobesine cevabımızdır.     1) Benim hakkımda ne düşünüyorsun? Çok doğal, samimi, olduğu gibi, candan. İçimizi açan bir blog seninkisi. 2 ) En sevdiğiniz arkadaşınızın ismi ? Dostlardan yana şanslıyız her ikimizde ve bu arada birbirimizin de iyi arkadaşıyız; yani Özlem ve Fulya sorunun cevabı. 3 ) Mesleğiniz ? Fulya: Dış ticaret – Rus Dili ve edebiyat… Read moreSOBE

10.YIL MADALYASI

10 yıl önce mezun olduğum, arada geçen dönemde her fırsatta koşa koşa ziyaretine gittiğim, kızımın göbeğini rektörlük binasının önüne gömdüğüm üniversiteme, bu defa mezuniyetimin 10.yılı şerefine madalya almaya gittim. Oda arkadaşlarımla tam kadro bir araya geldiğimiz bu güzel organizasyonda az sayıda bölüm arkadaşımla da tekrar görüşme fırsatı buldum.