SEVDİKLERİMİZ- ÖZLEM

Yıldız Seyri’ miz sobelemiş bizi,en çok sevdiğimiz şeyleri anlatmamız için hem de ayrı ayrı. Bu arada kendisiyle ilgili öyle güzel bir yazı yazmış ki, zor olacak bu sobe bizim için.

Malum biz, iki iyi dosttuz, sobeye cevap verelim deyip yazmaya başlayınca, bir dolu ortak sevdiğimiz olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Özlem ben;

Bu benim aynı zamanda telefonu açma şeklimdir.

Eskiden böyle değildim ama son yıllarda kendimi sevmeyi öğrendim. Ve kendimi sevmekle daha bir rahat bakar oldum dünyaya, yaşama… Çevredeki daha çok güzelliğin farkına varmak, önce kendini sevmekten geçiyormuş. Kendimi sevmeyi öğreten eşimi çok severim. Minik prensesimi çok severim, iyi ki kızım olmuş benim diyorum. (Fulya’cım kızma tamam mı?)

Gezmeyi çok severim, gidilecek bir yer olunca hemen kapının önünde buluşuruz ailecek, hatta bazen planımız olmasa da arabanın götürdüğü yolu izleriz. Uzun yolculuklarıda severim, gittiğim yerlerde müze ve ören yerleri gezmeyi de.Öyle hemen alışveriş yeri aramam .Türkiye ve dünyada daha çok yer gezmek istediğimiz. Özellikle böyle gezilerde fotoğraf çekmeye bayılırım, fotoğraflara albümden bakmayı severim.

Blogumuz konusunda bize teknik destek veren erkek kardeşimi ve birlikte ikiz hamilelik yaşadığımız kız kardeşimi çok severim. Bu sevgim yüzünden kızıma bir kardeşin şart olduğunu düşünüyorum. Annemi babamı da ihmal etmeyim bu arada.

Beni farklılaştıran ODTÜ yü ve Ankara’yı çok severim, mezuniyetimin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen yılda en az 1 kez o çimlere yayılmazsam içim rahat etmez, özellikle de baharda. Neyse kızımın göbeğini de oraya gömdüm sonunda bağımız hep devam etsin diye.

Aynı zamanda Adanalıyım , Adananın herşeyini severim, sıcak ve rahat insanını, baraj gölünü, kebabını, vs….

Çalışmayı , üretmeyi severim. zaten itiraf ediyorum benim satış kısmım zayıftır ve bu anlamda da çok doğru bir meslek seçmişim kendime, üretim…

Kitapları çok severim, kıyafet alırken çok düşünen ben kitapçıya gittiğinde bütçesini hiç düşünmeden alışveriş yapar. Aynı şey kırtasiye malzemeleri içinde geçerli, şimdi de tam dönemi, güzel defterlerin kalemlerin.

Çayı severim, türk kahvesi ve yanında çikolatayı severim. Her biri farklı yerlerde olan dostlarım için farklı bir şeyler yapmayı severim.

Veee kısa kesmeyi severim. (Pek de kısa olmadı ama)

9 thoughts on “SEVDİKLERİMİZ- ÖZLEM

 1. Ne iyi yapmisim da sobelemisim yahu. Ikinizi de merak ediyordum ve iste karsimdasiniz. Bu ne guzellik. Sevdiginiz seyleri ben de cok seviyorum, sizi tanimis olmakdan da cok keyifliyim. hele boyle iyi anlasmaniz ve birlikde bir blog paylasmaniz son derece orjinal. Bazen cevaplara ve okumak istedigim sayfalara yetisemeyince sizi cok kiskaniyorum. Eee, artik birbirimizi bu kadar sevmisken uclesek mi acaba ne dersiniz…

 2. Merhaba özlem ve fulya
  web siteniz bir harika bir çırpıda hemen hemen tüm postlarınızı okudum. Benim de iki oğlum var kuzu ve civcivibu hafta sonu yapmayı düşünüyorum. Kendim içinde örgü kutuyu. Kayseride 5 yıl yaşadım. Gerçekten çocuk yetiştirme açışından çok iyi bir şehir. Sivas caddesini cumhuriyet meydanını kapalı çarşıyı ve tabiki çalıştığım erciyes üniversitesini ayrıca talası çooook özledim.
  Ayrıca ben de adanalıyım.
  Sevgilerimle

 3. Hoşgeldiniz Sedef Hn,
  Ne çok ortak noktamız varmış, Kayseri, Adana , 2 oğlan çocuğu (Fulya’nın prensleri gibi)…
  Sitemize hep bekleriz.
  Ayrıca yaptıklarınızı bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

 4. sevgili şanslı kız annesi!(fulyacım kızmaz di mi:)))sevdiklerini sevdim, sevgiler…

 5. işte burdaaaaaa elmanın diğer yarısı minikleriniz de fındık kurtları 🙂

 6. Ne güzel bir yazı olmuş Özlemcim, ben de seni sevdim 🙂 Ne kadar tatlısın 🙂
  Hep pozitif kal..
  Sevgiler..

 7. ben de seni çok severim!sobe! ne güzel yazmışsın özlemcim insanın kendisini sevmesi sanırım 30 undan sonra mı oluyor yada bizler 30 undan sonra mı öğrendik ya da farkına vardık kendi kendimizi sevmeyi yada sevgili annemin dediği ve sonra kitaplarda okuduğum ; önce kendi kendini mutlu edeceksin ki etrafındakileri de mutlu edebilesin sen mutlu olursan bizler de mutlu oluruz o zaman.
  Ah bir biraraya gelebilsek de türk kahvesi ve çikolata yesek yanında! Anladım ki ; burda Dubai de kahveyi güzelleştiren edilen doyumsuz sohbetlermiş…..

 8. Tuba’cım annen çok doğru soylemiş gerçekten biz biliyorsun hep şirketi mutlu etmeye çalıştık sonunda kendimiz mutsuz olduk ama yağma yok artık…
  Dubai’de mi Türkiye’de mi bilmem ama buluşalım artık arkadaşım

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir