FİMO KOLYELERİMİZ

Ne zamandır aklımızdaydı, fimolardan kolye uçları yapmak. Sonunda geçen gün birlikte oturup masanın başına aldık fimoları elimize.

Biliyorsunuz fimo, polimer kil ısıtmadığınız sürece bozulmuyor. Dolayısıyla kolye uçları ve boncukları yaparken bazı desenleri yeniden oluşturduk bazılarını ise daha önce yaptığımız Doğumgünü Hediye Çerçevemiz ve Fimo kategorisinde göreceğiniz diğer çalışmalarımızdan artanlarla yaptık.
Yeni oluşturduğumuz desenler için yapılış şeklini bir miktar anlatmaya çalıştık fakat, bu fimo öyle bir şey ki (en azından bizim için) bir noktada kopuyorsun ve desen kendiliğinden çıkıyor, aa şu aşamanın fotoğrafı yok diyerek kalakalıyorsun. Tüm aşamaları fotoğraflamak için sanırım aynı objeden en az ikinci kez yapıyor olmak gerekiyor.

Zaten biraz fikir versek yeterli diye düşünüyoruz sonuçta başına geçince, biraz heves ile eminiz daha güzel desen ve objeler yapacaksınız bu killerden. Harikalar yaratanlar var fimodan , bizde bir gün onlar gibi olmayı umut ediyoruz.

Ama şimdi bugüne dönecek olursak işte yaptığımız kolyeler ve bileklikler;

13 thoughts on “FİMO KOLYELERİMİZ

 1. harikalar:) ben de heveslendim şimdi ben de mi denesem polimer kil acaba;)

 2. turkuaz renklerdekine bayıldım….
  aslında hepsine bayıldım…üretmelere bailayınce bir tane de kendime yapayım…

 3. çok güzel olmuş.tukuaza bende bayıldım.çok güzel olmuşlar.

 4. maşallah çok güzeller
  mavi beğendim denizi anımsatıyor

 5. Arkadaşlar,hepsi çok güzel,fakat biraz da yapılışlarından kısacık bahsetseydiniz keşke.Mesela,en alttan ikinci resimdeki, topraktonları hakimiyetindeki kolyede hangi renkler kullanılmış:kırmızı,altın rengi ve bej mi;yoksa kahverengi,altın rengi ve bej mi?Bir de:rulo yapıp kestikten sonra nasıl birleştiriliyor?
  Birkaç kez fimo denemem oldu,fakat hamuru elime alınca böyle şirin şeyler çıkaramıyorum.Ay napcam ben şimdi!

 6. Hoşgeldin sevgili Unmanageable,
  Fimo anlatımlarımız biraz sıkıntılı oluyor, çünkü başına oturduğumuzda bazen desenler kendiliğinden çıkıyor,tıpkı yukardakilerde olduğu gibi. sorduğun toprak tonlarındaki kolyede, çikolata kahvesi altın ve beyaz renk kullandık. bej rengi altın ve beyaz karışımından elde ettik. Fimoya başlamayı düşünüyorsan sana linklerimizde de olan Fimo Web’e uğramanı öneririz.

 7. fimo dediğiniz şey ne tamolarak.ve nereden teymin edebiliriz.hepsi çok guzel görünüyorlar.

 8. merhaba bende fimolara bayılıyorum ve yapmak istiorum daha 16 yaşındayım yaz tatilinde bunları yapmak çok eğlenceli olura benzio fakat fimo hamurunu aydında nerden bulabileceğimi bilmiorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

 9. Duygu, google dan bir araştırsan Aydın’daki hobi malzemeleri satan yerleri, büyük kırtasiyelerde de oluyor. İnternetten satış yapan sitelerden de yardım alabilirsin bu konuda

 10. tebrik ederim süper olmuşş ellerinize sağlık yha ben denedimde o hamurları yumşatmak çok zor oluyor ama gende süper oluyor takı yapan arkadaşlara sevgiler aallaha emanet olun sağlıcaklaa…

  tansu;
  hamurları yumuşatmak zor evet biraz uğraşmak gerekiyor:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir