DOĞUMGÜNÜ HEDİYEMİZ-ÇERÇEVE

Çocukluğumdaki arkadaşlarımı düşünüyorumda sadece kuzenlerim geliyor aklıma. Ama bizim çocuklarımız öyle mi? Onlar daha sosyal büyüyorlar.
Kızımın ilk ve en iyi arkadaşlarından Ada’nın doğumgünü için hediye olarak çerçeve hazırladım.

Ada ile tanıştığımızda sanırım İrem 20 aylıktı. Önce kızlar tanıştı parkta, daha sonra da anne-babalar. Onceleri bir arada oynarlarken hep bir hakem gerekiyordu; tartışmalar-ağlamalar-küsmeler -tekrar oyuna dalmalar birbirini takip ediyordu. Fakat yaklaşık 6 aydır bir arada öyle güzel oynuyorlar ki. Bazen duramayıp biz bakıyoruz, neler yapıyorlar diye.

Aslında çocuk yetiştirmenin kişisel bakım anlamında en zor kısmı 0-36 ay bence. 3 yaşından sonra kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabiliyor, tuvalet eğitimi tamamlanıyor, yemeği kendisi yiyor, vs. Böylece kendimize de zaman kalmış oluyor.

Ee bu kalan zamanlar da da bizler el emeği hediyeler yapabiliyoruz, bu çerçeve ve daha önceki çerçeveler gibi.

Çerçeveyi yapmak için ahşap bir çerçeve alıp,akrilik boya ile boyadım. Üzerini fimo hamuru kullanarak yaptığım desenlerle kapladım ve fırında 130 derece 30 dakikada pişirdim.

Hobi malzemeleri satan yerelerde bu çerçeveler camsız satılıyor. Çerçeveciden uygun boyutta bir cam kestirdim. Bu arada daha önceden kızların birlikte oynarken çektiğim fotoğraflarından beğendiğimdenbirisini baskı yaptırdım. Fotoğrafı çerçeveye yerleştirerek hediyeyi tamamladım.

Ben hediyeyi paketlerken kızımda kendi oyuncak stoklarından hediyelerini paketledi, sanırım İrem’in hediyelerini daha fazla beğendi Ada. Neler miydi hediyeleri; vinyl vada anahtarlık, küçük 1 top ve 1 adet hamur kalıbı.

Çok eğlendi doğumgününde bizim cimcimeler. Arkadaşlıklarının hep sürmesi dileğiyle.