KEREM 5.5 AYLIK

Çok işimiz var çok, bizim ayaklarımızla… Ayağımızı ağızımıza  götürmekten mutlu oluyoruz. Nasıl şirin oluyor bu bebeklerin ayakları, tombik tombik.

Keremcim, 5,5 ayını doldurdu. 4. ayında yazdıklarımı okudum da şimdi, “dönmeye başladı, yalnız bırakacağım zaman beşiğimize bırakıyorum” demişim. 2-3 haftadır fır fır dönüyor bizimki, mümkün değil yalnız bırakamıyoruz, yalnız bırakmaktan kasıt da mutfağa vs. gitme. Beşiğin içinde kenarlara tutunup başını, yarı gövdesini kaldırıyor, bakıyor etrafına, bize. Beşiğe şu anda tam sığıyor, o yüzden de içinde sıkılıyor gibi, bir kaç güne park yatağına geçireceğiz artık. Yatağın üzerinde veya yer halısında oynuyor genelde, geniş geniş dönsün diye.

Ablasının bebeklik oyuncaklarını yavaş yavaş çıkarmaya başladık, oyuncakları sıkı sıkı kavrıyor, eviriyor çeviriyor, yanına düştüğünde yeniden alabiliyor ve inceledikten sonra hemen ağza götürülüyor. Sohbet etmek istiyor hep, gülerek veya agularla cevap veriyor sohbetimize. Aşağıdaki fotoğraf  yaptığımız sohbetlerden. Bazen öyle uzun anlatıyor ki, neler diyor acaba? İrem’le en sevdiğimiz konuşturmaca oyunumuza katılıyor Kerem Bey, ben Kerem i konuşturuyorum, İrem sorular soruyor, çok eğleniyoruz.

Çok bir meraklı ayrıca , dikkatle bakıyor etrafına, emerken bile  ara verip ne var ne yok inceliyor, elimde bir şey varsa, kitap mesela, takılıyor ona, bir emiyor bir bakıyor, sonuçta ortadan kaldırmaktan başka yol kalmıyor bana da.
Uykuları düzene giriyor gibiydi ama bu aralar hiç düzenimiz yok, gün boyu 5- 10 dakikalık uykuları hem O’nu hem de beni yoruyor. Seslere karşı çok hassaslaştı, özellikle yeni uykuya daldığında, İrem’cime ‘ Sessiz ol, kardeşin uyuyor’ demek,  hiç istemesek de çok kullandığımız kelimeler haline geldi.

5. ayında denizle tanıştı Kerem, kısacık bir tatildi, bahsetmemiştim önce.  Hidronefroz hikayemiz dolayısı ile enfeksiyon kapmasından korktuğumuzdan sadece ayaklarını soktuk denize. Ayaklarına değen dalgalarla yüzünün ifadesi, tam olarak basamayan ayakları ile kumlara basmaya çalışması çok hoştu, çok istedim ama fotoğraflayamadım bir türlü o anları. Tatile araba ile çıkmayı, gittiğimiz yöreyi mümkün olduğunca gezmeyi seviyoruz biz ama  bir bebek bir çocukla  sadece otelde  geçirdiğimiz   bir tatil oldu.  Üstelik Kerem’i güneşten koruyacağım diye en gölgeyi kapmaya çalıştık,   en fazla sırtım değdi güneşe.  Çocuklu- bebekli aileler için gittiğimiz otel Club Armonia‘yı herkese tavsiye ederim. 50 günden 8,5 aylığa kadar bebekler ve biz anneler sıralanıyorduk plajın  gölge yerlerine sabahları. Memnun olmayan görmedim, yabancılarda aynı şekilde çoçukluydu, çocuksuz olanı almıyorlar gibiydi nerdeyse hatta. Deniz suyu ilaç gerçekten, yaylanın poyrazında kuruyup, kızaran, pütür pütür olan  sonra hassas  cildini hemen iyileştirdi. Nemlendirici pomat da kullanıyordum ama deniz suyunun etkisi çok daha fazla oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu doktor kontrolumuz ve 6. ayda gideceğimiz hidronefroz kontrolu için bazı testlerimiz vardı yaptırmamız gereken sel yağmur derken hafta içine kaldı. Tüm sonuçlar düzgün çıkar inşallah.

12 thoughts on “KEREM 5.5 AYLIK

 1. allah bağışlasın çok güzel kerem bebek..ben bir şeyi merak ediyorum :doğum hastaneniz hangisi……?? mail atarsanız sevinirim.teşekkürler şimdiden

 2. maşallah Kerem’e..Allah nice aylar göstersin ..Ve Kerem çok tatlı bir bebek Özlem,maşallah..Umarım kontrolünüz de herşey yolunda gider

  — İnşallah Dijle cim, teşekkürler

 3. ne kadar tatlı maşallah
  Dünyaya gelen büyüyor
  Sağlıklı günler diliyorum keremi kocaman öptüm
  gülen fotosuna bayıldım

  — evet ya hızla büyüyorlar

 4. maşallah çok tatlı olmuş.
  Nice yaşlara 🙂

  — Teşekkürler Zeya cım

 5. o ne güzel ayaklar öyle yaa..öp öp doyulmaz.. maaşallah diyorum

  — ah doyamıyorum öpmeye

 6. maşallah ya 5,5 ay oldu demek görüşeli:)). Çok tatlı olmuş. Tahlil sonuçlarını bende merak ediyorum, inşallah her şey yolundadır. Sevgilerimle

  — Lale ablacım ilk fırsatta ziyaretinize gelecem aklımdasınız, sohbetimiz pek kısa olmuştu

 7. ay ne tatlı o ayaklar.nedense onları yemeyi pek seviyorlar.artık iyice hareketlenmeye başlamış minik adam.kocaman bir maşallah bizden…

  — Çok hareketlendi maşallah

 8. canım benim çok tatlı olmuş maşallah…. evet ya nedir bu bebeklerin ayakları ve çorapları ile alıp veremediği :)))) defne de sürekli ağzına götürüp emiyor çoraplarını :))))

  — Aynen çorapları emim, çıkarıyorlar. eğleniyorlar çok.

 9. Amanın süpermenime bak sen nasıl da güleç nasıl da büyümüş, valla kokusunu özledim Özoş

  — görüşelim de sev süpermanini şeker

 10. canım benim zaman ne hızlı geçiyor ve senin oğluş küçük bir bey olmuş,gülüşteki ifade mükemmel,ayaklara diyecek bir söz bulamıyorum,maşallah…..

  — Dönüp bakınca hızlı geçmiş diyoruz, hele içinde minicik kaldığı beşiğe sığmadığını görüyoruz bugünlerde

 11. maşalah çok tatlı allah bağışlasın benimde bir oğlum var bugün 5.5 aylık oldu onları büyürken her hallerini izlemek çok güzel bir duygu çok tatlı oluyorlar allah herkeze nasip etsin bizde bu yaz tatile çıkıcağız oğlum DORUĞUM ilk suyla tanışıcak inşallah sever iyigünler arkadaşlar by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir