YENİ DİKİŞ MAKİNAMIZ VE KALEMLİK

Dikiş makinamızı çiftledik sonunda. Fulya Singer  dikiş makinasını aldığından ve şirin oyuncaklar dikmeye başladığından beri hevesleniyordum dikiş makinasına. Annemin iyi dikiş dikmesi ve evimizde hep bir dikiş makinası bulunmasının da etkisi büyük tabi bunda.  Singer’in taşınabilir modellerinden  Tradition 2273 oldu tercihim.  Tabi dikiş makinası sahibi olmak başka dikiş dikebilmek başka bir şey. Dikiş makinası aldığımı söylediğim bir tanıdığım; biliyor musun dikişi , kalıptan anlıyor musun  diye sorular sordu.  Olumsuz cevaplarımdan sonra şaşırıp anlam veremedi doğal olarak. Dışardan alış sebebim  biraz soru işareti oluştursa da bizim  kendi projelerimizi tamamlayan bir  öğe dikiş makinası, halkanın o bölümünü de tamamlamaya çalışıyoruz. Yeri gelmişken diktiği güzelim kıyafetleri  takdir ettiğimiz LaCheen’in yeni açtığı dükkanı için burdan hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yaptığım bir kaç denemenin ardından fotoğraflardaki   kalemliği diktim. Çocuklar da anneleri de kağıt kalemi sevince kalem kutularına çok ihtiyacımız oluyor bizim.

Ağır  onz mor bir yüzü süet bir yüzü tüylü olan kumaşımızdan büyük bir dikdörtgen kestim. Kenarlar  için uygun boyutlarda desenli bir kumaştan küçük iki dikdörtgen kesip birleştirdim. Süsleme içinde kenarlar için kullandığım kumaştan yıldız şeklinde bir aplike yaptım.  Ve boya kalemlerimizi toparladık yeni kalemliğimizle.