PELUŞ BEBEK

Dikiş makinasıyla maceram anlattığım kadarıyla kalmadı. Ne zaman oturup bir şeyler dikmeye çalışsam kumaşın altına ip dolanıyor, ben de kumaşı makinadan kurtarmaya uğraşıp duruyordum. Alttaki masurayı çıkar, ipi yeniden sar, yerine tak, dikmeye başla, hadi bir daha ip dolansın kesin bu masurayı takamıyorum ben ..işin içinden çıkamayınca singer eğitim uzmanını arayıp bir randevu istedim. Dikiş makinamı da yanıma aldım, bayanın yanına gittim. Hani çocuğunuz hasta diye doktora götürürsünüz de doktorun yanında birden iyileşir ya çocuk, benim dikiş makinası da bir güzel dikmez mi bayanın yanında..Alttaki masurayı bir de onun yanında çıkarıp taktım. Meğer alttan olmazmış genelde sebep, üstteki ipi düzgün tutmak gerekiyormuş. Zaten ondan sonra bir daha bir sorun yaşamadım.

İlk göz ağrım tepsinin deri kısmından sonra bir de bu peluş bebeği diktim. Genelde bu tarz oyuncakları elimizde diktiğimiz için saatlerimizi alırdı, makinada kısa bir sürede dikip bitirmek bana çok keyif verdi.

İki farklı renk peluştan kalıba göre parçaları kestim.

Parçaları birbirine dikip sadece baş kısmını açıkta bıraktım. Burdan gövdeyi tersine çevirdim. İçini peluşla doldurup açık bıraktığım yeri de elimde dikerek kapattım.

Başı dikip tersine çevirdikten sonra içini elyafla doldurdum ve açık bıraktığım bölümü de elimde dikerek kapattım. Şapkasının iç tarafına kesip hazırlamış olduğum orlon ipleri diktim. Daha kolay dikebilmek bir kumaş parçası kullandım. İpleri şapka ile bu kumaş parçanın arasına koyarak diktim.

Makasla uzun kalan saçları düzelttim.

Başı gövdeye dikerek birleştirdikten sonra gözleri yapıştırıp ağzı çizdim.

Not: İsteyen arkadaşlar olursa kalıbı gönderebiliriz.