DERİ TEPSİNİZİ KENDİNİZ YAPIN

Eğer ahşap boyamayla biraz uğraşmışlığınız varsa deri bir tepsi yapmak size zor gelmeyecektir. Taşınma hazırlığımız sırasında bir koltuk kaplatma sebebiyle kumaşçıları gezmiştik. Koltuğa uygun çok güzel bir kumaş beğendikten sonra acaba kollarını deri mi kaplatsak diye düşünerek derilere bakmaya başladık. O anda aklımıza bu derileri kullanarak yeni çalışmalar yapabileceğimiz fikri geldi. Metresi 10 ytl olan krokodil desenli deriden bir parça satın aldık. Bu fiyatı özellikle belirtmemizin nedeni tepsinin maliyetinin ne kadar ucuz olabileceğini vurgulamak.  Elimizde bir süredir duran ne yapacağımıza karar veremediğimiz metal saplı ahşap tepsiyi deri kaplamaya niyetlendik.

Tepsinin iç kısmını deri kaplama kararını verdikten sonra aynı ölçülerde deri parçayı kestik. Metal kulplarını vidalarından çıkardıktan sonra tepsiyi  zımparalayıp astar boya ile boyadık. Tamamen kuruduktan sonra tekrar zımparaladık ve koyu kahverengi akrilik boya ile her tarafını boyadık.

Deri parçanın daha muntazam görünmesini sağlamak amacıyla etrafına dikiş makinasıyla bir sıra dikiş geçtik.

Yapıştırıcıyla deriyi tepsinin ortasına yapıştırdık. Sonra metal kulpları tekrar vidaladık ve tepsimiz böylece hazır oldu.

Şimdi artık sıra kahve keyfinde. Buyrun:)