GERİ DÖNÜŞÜM OYUNCAK SANDIĞI

oyuncak sandiğiBu oyuncak sandığı fikri kızımdan çıktı. Fikir olarak da bırakmamış; evin diğer fertleri olarak biz, yerleşme telaşında, O’nu oyuncaklarıyla başbaşa bırakmışken, kendince yapmaya çalışmış. Boşalan kolilerden birisini istediğini hatırlıyorum tabi ama o koliyi bu şekilde kullanacağını hiç düşünmemiştim. “Bir süprizim var” diyerek, elimden tutup odasına götürdüğünde aşağıda göreceğiniz ilk fotoğraftaki haliyle karşılaştım.

Kolinin kapaklarını dışına çevirmiş ve sabitlemek içinde bantlamış, içine de oyuncaklarını yerleştirmişti. Çok sevindim gerçekten bu manzara karşısında.

Aslında öyle derleme toplama yapan bir çocuk da değil, belki yaşından dolayı da olabilir ama pek oyuncaklarını kaldırdığı da görülmemiştir. Böyle düşününce, dağınık kızımdan çıkan derleme -toplama fikri daha da entresan oldu.

Bu aşamadan sonra , bana düşen kutuyu dekoratif hale getirmek oldu. Odasına uyumlu renklerde çiçek desenli kendinden yapışkanlı kağıt aldık. Dışa kıvırdığı kapakları kaplarken daha iyi durması için kesmeyi uygun buldum. Sonrasında yapışkanlı kağıt ile kapladık.

Bizim kapladığımız koli büyüktü. Bunu Geyiğimizin boyundan anlamak mümkün. Bu geyiği dikiş makinamız yokken, eski Burda modellerinden bulduğumuz kalıpla, biraz zorlanarak yapmıştık. Şimdi, oyun arkadaşlarımızla birlikte yeni sandığımızda yaşıyor artık.