Kerem 11 Aylık

Oyun oynarken gelen telefonlara çok kızıyor oğluş , üstelik de yanlış numaraymış 🙂

Yine de bakmayın siz onun bu oyuncaklar arasındaki haline sıkılıveriyor hemen oyuncaklardan,  telefonlarımız, kumandalar, televizyon ,  elektrikli süpürge,  yerden aydınlatmalar,  çalışan çamaşır makinası, vs gibi elektrikli cihazlarda gözü. Çok teknolojik yani. Bir de tencere tavalar var ilgi alanında, mutfak dolapları düzenlendi bu hafta yeniden Kerem Bey için. Oyuncaklarını  kısım kısım kaldırıp tekrar çıkarıyorum  unutsun  diye.

10 aylık yazısını geç yazınca  gelişimi açısından bir önceki yazıya çok fazla bir ilave yapamayacağım.

Alkış yapmayı öğrendi bir kaç gündür. Genellikle bir müzik duyduğunda alkışlamaya başlıyor, biz de eşlik edince daha çok hoşuna gidiyor.

Kerem, “arabaya binen her çocuk uyur” tezini  çürüttü .  İstanbuldaki kardeşlerimizin yanına kaçıyoruz hafta sonları genelde, 1-1,5 saatlik yol,   İrem arabaya binip kafasını dayayıp uyuyor, Kerem’in uyku saatine denk getirsek bile uyuyamıyor.  Uyuyamadıkça mızıldanıyor, hep birlikte üzülüyoruz. Sanırım hala emerek uykuya dalmasından kaynaklanıyor arabada anne sütünün keyfini çıkaramıyor belki de. Bu şekilde uyuması bana bağımlı yapıyor, biliyorum,  uyku saatlerinde  dışarda olduğumda,  uyumayıp beni beklediği oldu bir kaç kez. Uykuya dalma şeklini değiştirmem lazım ama anne sütünden biraz daha faydalansın diye görmezden geliyorum şimdilik mecburi bir durum olana kadar.

Arabada uyuyabilmesi niye bu kadar önemli derseniz; uzun yola çıkıyoruz bu akşam inşallah. Gelecek haftayı memleketlerimizde   geçireceğiz, bekle bizi Adana, Kayseri 🙂