DÜZENLEME YARDIMCISI KUTULAR

mskututn.jpg Sıkıntı veren bir iştir mevsim dönüşlerinde dolapların yeniden düzenlenmesi. Biraz geç kalmakla birlikte tamamladık bu işi. Kalın kıyafetlerimizi yerleştirdik dolaplara. Bu arada artık giymediklerimiz ayrıldı, ihtiyacı olanlara verilmek üzere.

Dolap yerleştirmede kutular artık can kurtarıcı. Kullandığım bir kutu vardı , tıkıştırmaktan deforme olan. Kutuyu sağlamlaştırıp yenileyerek tekrar kullanmaya başladık.

Kullandığımız malzemeler; Kutu, kendinden yapışkanlı kağıtlar, sünger kağıt(moosgumi), tutkal, makas, hamur kalıpları

mskutucol.jpg

Nasıl yaptığımıza gelince;

Kutunun yanlarından açılan yerlerini tutkallayarak sağlamlaştırmakla başladık işe.

Seçtiğimiz kendinden yapışkanlı kağıt ile kutunun tamamını kapladık.

Üzerine farklı desendeki kendinden yapışkanlı kağıttan hamur kalıplarımızı kullanarak desenler kesip yapıştırdık. Bu hamur kalıpları çok faydalı malzemeler her işe yarıyorlar ; fimo çerçeve , kurabiye, oyun hamuru, vs..

Renkli ve desenli sünger kağıtları da üzerinde süsleme olarak kullandık.
Bu şekilde sağlamlaştırılmış ve yenilenmiş kutumuzu kullanmaya başladık.

Daha önce yaptığımız tığ işi kutu da dolaplar için çok faydalı

mskutu.jpg

Ayrıca kullanmadığı kıyafetleri ayırıp, ne yapacağını bilemeyenler için geçtiğimiz hafta Hürriyette verilen web adreslerini paylaşmak istedik. Yakınlarınızda olan birilerini elinizle vererek sevindirmek bence en iyisi ama bazen ulaşmak zor oluyor.

Faydalı olması açısından ;eski eşyalarımızı verirken rengi ağarmış, yırtık pırtık veya ciddi deforme olan giysilerin gönderilmemesini istiyorlar ve bunda da çok haklılar. Alan insanlara da bir şekilde saygımızı belli etmeliyiz.
İyi Kalpler Dükkanı

Türkiye Yardımsevenler Derneği

Türkiye Sakatlar Derneği

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı