Düğün Albümü

Canım dostum Diloş için ilk kez bir düğün albümü yaptım.   El yapımı hediye kritik bir nokta aslında , beğenir mi beğenmez mi diye için içini yiyor,  hele bir de söz konusu düğün hediyesi ise. Tasarlarken neleri seveceğini düşünüyorsun, empati yapmaya çalışıyorsun,  bu açıdan da eğlenceli. Tabi yakın çevremiz için bu söylediklerim.  Albüm fikrine çok geç karar vererek yapılış zamanınından çaldım bu çalışmada. Kısa zamanda şık ve güzel olması için en iyi çözüm taşlar kullanmak gibi geldi bana, inci ve swaroski taşlarla süsledim.

Hediyeyi aldığında Diloş’un beğenmesi beni çok mutlu etti.

Yapılışı hakkında  biraz detay isteyenler için ;

Malzemeler;  Düğün albümü, kumaş (adını tam  bilmiyorum ama tafta benzeri,   ışıltılı, gelinlik kumaşı gibi ), sutaşı, inci taşlar, swaroski taşlar, hayalet ip

Dantel Kumaş kaplı Albüm ve Dantel bebek albümlerinde yaptığımız gibi öncelikle  elimizdeki kumaş ile albümümüze dikiş makinası yardımı ile bir kap diktim.  Kap dikim aşamalarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sonrasında sutaşı ve taşlarla süsledik. Sutaşı ve taşların herbirini tek tek dikerek sabitleştirdim. Dikiş iplerini gizlemek için hayalet ip kullandım, ilk kez  bu projede kullandığım hayalet ipin çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.  Maalesef fotoğraf yok ama son bir detay olarak albümün ilk sayfasına nikah davetiyelerini yapıştırdım.