KIRMIZI DANTEL KUMAŞ KAPLI ALBÜM

Çok sevdiğim bu pamuklu  dantel kumaş parçası ne yapacağıma bir türlü karar veremediğimden uzun süredir bekliyordu. Arkadaşıma (simdilik sürpriz olsun, birlikte yazacağız buluşmamızı) hediye düşünürken, O’nun fotoğraflarını saklayabilmesi için albüm fikri geldi aklıma.

Baskı fotoğraflar hayatımızdan ne kadar azaldı değil mi? Oysa albümlerde fotoğraflara bakmak bir başka keyif veriyor bana.   Üstelik  baskıdan sürprizler çıkmıyor,  fotoğrafları tek tek seçip, istediğimiz düzeltmeleri yapma gibi avantajlarımız var şimdi.

Albüm kaplama ilk yaptığımız çalışmalardan birisi idi. Ama  o zaman dikiş makinamız yoktu tutkalla kaplamıştık kumaşı. Hala çok severek kullanıyorum yaptığımız albümü.

Bu kez farklı ve çok daha pratik bir yöntemle yaptım, hem arkadaşıma hem kendime.

Elimdeki albümün ölçülerine göre  dikdörtgen şeklinde kumaşları kestim. Kırmızı dantel kumaşın kendini daha iyi göstermesi için altına aynı ölçülerde kullandığım beyaz poplin kumaş ile dikiş makinası yardımıyla birleştirdim. Kenarlarını içe kıvırarak düzgün olmasını sağladım.

Sonra  sanki takılıp çıkarılan defter kabı yapıyormuş gibi düşünerek albümün ön ve arka kapaklarının içine gireceği boyutta kumaşımızı  katlayarak diktim.

Kırmızı pamuklu dantel kumaşın üzerine herhangi bir süs yapmadım.