YALNIZ BİR CUMARTESİ ve EJDER AVCILARI

Canım arkadaşım Özlem’le neredeyse üç yıldır her cumartesi çocuklarla birlikte Onların gönlünce bir şeyler yapmaya alışmıştık. Bundan sonra O da ben de ayrı şehirlerdeyiz. Ayrılığa alışmak ikimiz içinde zor ve galiba uzun bir süreç olacak. O yeni bir şehre alışmaya çalışırken, ben Kayseri’de birlikte gittiğimiz mekanlara gittikçe, ortak dostlarımızla konuştukça, belki ev telefonu her çaldığında Özlem’i anacağım ve içim her seferinde bir kez daha acıyacak. Özlem’in evinin önünden belki aylarca geçemeyeceğim. Yolumu uzatsa da diğer yolları tercih edeceğim bu kesin. Cumartesileri artık Özlem ve İrem’siz programlar yapmak zorunda kalacağız.

İşte geçtiğimiz cumartesi sadece çocuklarımla ben, Özlem ve İrem olmadan (ki bu çocuklara bile çok garip geldi) rutin uğrak yerlerimiz olan sinema ve mc donald’s daydık. Başka bir tercih hakkımız olmadığı ve tabiki çocuklar çok istediği için “Ejder Avcıları” diye bir filme gittik. Ah nerde o caanım Pixar ın filmleri.

Çok kötü bir animasyon film. Konu kendini ejder avcısı olarak lanse eden 3 kafadarın, onlara hayranlık duyan minik bir kızla birlikte ejderleri yenerek kazandıkları paralarla kendi çiftliklerini kurmak istiyor olması üzerine kurgulanmış. Filmde yerçekimi kısmen yok gibi, kısmen diyorum çünkü insanlar hariç her şey havada uçuşuyor. Bu havada uçuşan garip nesneler bazen yeşil bitkiler şeklinde bazen de şatolardan kopmuş büyük taş parçaları , çocukların kafasını karıştırmakla birlikte görüntü kalabalığı yaratıyor ve göz yoruyor.

Geçtiğimiz haftalarda Asteriks filmine giderken küçük oğlumu 7 yaş sınırı olduğunu iddia ederek sinemaya almadıklarını yazmıştım. Oysaki Asteriks’te beni çocuklarım açısından rahatsız edebilecek en ufak bir olay yoktu. Ejder Avcıları için ise 3 yaş sınırı konmuş. Fakat gözleri ateşten oluşmuş ejderler, yarasalardan oluşan ve birden bire ortaya çıkarak benim bile korkmama sebep olan yaratıklar, loş ve ürkütücü şatolar ve bu şatolardan birinde yaşayan gözbebekleri olmayan ve uzun tırnaklı yaşlı bir adam , ve bol gürültülü ve saçma bir filmi izlemek için neden yaş sınırı bu kadar düşük anlayabilmiş değilim.

En kısa zamanda bize bu filmi unutturacak güzl bir animasyon izlemek istiyorum.

Hadi Pixar, göster kendini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ya siz böyle ayrılık üzerine yazdıkça e ben okudukça ağlayasım geliyor.. ben de hiç istemiyorum ayrılmayı:-(

 2. şimdi daha keyifli upuzun kalmalı hafta sonları ayarlarsınız İzmit Kayseri arasında :):)Belki birliktew İstanbul’a bizi görmeye de gelirsiniz hem önümüz yaz tatil zamanı :):):)

 3. Ayrılığınızdan hsberim yoktu. Allah sabır versin.Ayrılığın acısını çeken bilir. ben de 9 yılımın nerdeyse her gününü birlikte geçirdğim bir dostumla bu yıl ayrı düştüm. Filme gelince pixar’dan yeni bir film geliyor. Hem de ice age yapımcılarından. Eminim sizin için ve de benim için:) harika bir film seçimi olur. Filmin adı Horton. Türkçe seslendirmesi de tamamlanmış durumda.

 4. ah ne zor değil mi insanın çok alıştığı can arkadaşından ayrılması,ama iyi tarafından bakın,birbirinizi görmek için yaratacağınız fırsatlarla gezmiş olacaksınız…
  çok zor….

 5. çok teşekkürler dostlar, iyiki varsınız

 6. Fulya’cım tabiki çok haklısın bu süreç ikiniz için de zor geçecek.Ama elden ne gelir kimbilir belki sende hep istediğin İstanbul a gelirsin ve yol mesafeniz kapanır.Yol mesafesi diyorum çünkü hiçbir yol dostlugun arasında mesafe yaratamaz onu gördüğünde sanki hiç ayrılmamış gibi olursun…

 7. fulyacığım sen “gitmek mi zor kalmak mı zor “şarkısını bilirmisin?bu şarkıyı her tayinde ve öyle sık söyledim ama hangisi zor çıkaramadım zaten çokluk giden oluyordum,sonra kalan olduğumda baktım ikisi de zor.
  gönüller bir olsun

 8. ayrılığın ilk günlerine dair üzüntüsünden…

 9. canım arkadaşım haftaya cumartesi çocuklarla bana bekliyorum…Biz öyle yalnız bırakmayız arkadaşımızı hiç merak etmeyin…Onun bu sözleri

 10. Ben de bazı çocuk filmlerinde böyle ürkütücü ve akıl karıştıran sahneler görüyorum. Rüyalarına girebilir yani bazı detaylar..

  Öyle ya da böyle izleniyor işte..
  Bu arada ayrılmanıza üzüldüm ama olsun beraber yaptığınız işler ve arkadaşlığınız baki kalıcaktır. Mesafeler önemli değil bence:) Sevgilerrr

 11. Bizim henuz cocugumuz yok ama esimde bende iyi bir animasyon film izleyicisiyiz.. Hic birini kacirmadan izliyoruz, bazilari dediginiz gibi cok acemice oluyorlar..
  Simdiye kadar izlediklerim arasindan favorim Robots, cok komikti 😉

 12. biraz geç bir yazı oldu ama allah mesafelere rağmen bugüzel dostluğunuzu bozmasın demekten başka bişey gelmiyor elden.siz anlattıkça benim içim acıdı çok ama çok zor bişey alışıtğın sevdiğin sığındığın birinden ayrılmak .ama eminimki siz herşeye rağmen çok iyi birer dost arkadaş olarak kalacaksınız.yeterki bağları koparmayın…
  sevigiyle kalın.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com