ASTERİX OLİMPİYAT OYUNLARINDA

asterix olimpiyat oyunlarındaHer çarşamba yarım gündür bizim çocukların okulları . Hal böyle olunca da bir koca öğleden sonra birlikte geçirebileceğimiz vakit bize kalıyor. Geçtiğimiz çarşamba da onları okuldan alıp birlikte dışarıda yemek yiyelim diye düşündüm ve Mc Donald’s a götürdüm. Malum çocuk menüsü yedikleri için birlikte verilen oyuncakları da merakla aldılar. Bu kez filmiyle alakalı olarak Asteriks in oyuncakları vardı.  Büyük oğlum Brütüs’ ün küçük ise Oburiks’in oyuncağını seçtiler. Asteriks’i ve diğer kahramanları hiç tanımadıklarını anlayıp onlara bunların Galya denilen bir köyde yaşadıklarını, içtikleri bir iksirle güç kazandıklarını ama Oburiks in küçükken iksir kazanına düştüğü için iksir içmeden de çok güçlü olduğunu anlattım. Bu kadar ilgilerini çekeceğini tahmin etmiyordum. Anlattıklarımı gözlerini açarak ilgiyle dinlediler, ben de haftasonu sinema ya filmi izlemeye gidebileceğimizi söyledim. O andan düne kadar konumuz Asteriks ve Oburiks oldu. Cumartesiyi adeta iple çektik.

Dün öğlen nihayet sinemaya vardık. Bilet almak için kasaya gittiğimde küçük oğlumun yaşını sordular.Meğer 7 yaş sınırı varmış filmde. Ben de bu filme mutlaka gitmeliyiz diye rica ettim ama mümkün değil içeri almamız dediler, daha önce böyle yaş sınırı olan bir filme yanında velisiyle birlikte gittiği için aldıklarını söyledim, bunun üzerine bir yöneticiyi daha sonra da bir müdür yardımcısını çağırdılar her ikisini de ne dedimse de ikna edemedim. Bunu oğluma nasıl söylerim diye aldı beni bir telaş, ama sinema yöneticilerinin kararı kesin olunca mecburen karşıma alıp

-senin yaşın 7 den küçük olduğu için giremiyoruz annecim, dedim ama dememle birlikte bir çığlık ve peşinden bir ağlamayla birlikte sinema az kalsın başımıza yıkılıyordu:)

Bunun üzerine yöneticilerden ikisi gelip çocuğu ağlatmayalıp deyip filmi izleyebileceğimizi söylediler. Ben küçüklüklerinden beri çocuklarıma ağlayarak hiç bir şey yaptıramayacaklarını söylemiş de olsam bu kez onlar haklı çıktılar.

asterix olimpiyat oyunlarında

Film ilk sahnesinden beri komik ve eğlenceli, zaten Gerard Depardieu’nun oynadığı her film istisnasız güzeldir benim için ister Asterix olsun ister Cyrano De Bergerac. Brütüs ve Sezar (Alain Delon) muhteşemdi.  Sporun önemine de sık sık değinilen filmin sonunda ünlü bir basketçiyle bir de futbolcu çıktı ama ismini ne siz sorun ne de ben söyleyeyeyim:) Onlardan başka da sürpriz oyuncular yer alıyor ki bunu filmi izleyecek olanlara bırakalım.

Çocuklarınızla birlikte gidip keyifle izleyebileceğiniz bir film bizce kaçırmayın.