KARTONDAN TRAFİK LAMBASI VE GARAJ

Bu hafta okuldan gelen aile katılım çalışmamız trafik ve taşıtlar konusu işlendiği için elde taşınabilir şekilde bir trafik işareti hazırlamak ve karton ve kutulardan yapılacak bir garajdı. Kadir Mert kesinlikle trafik lambası istiyorum anne diye kararını baştan belirtti. İkimiz malzemelerimizi alıp işe koyulduk. Çeşitli renklerde el işi kağıtlarımız, mukavva, makas, kesici alet ve yapıştırıcının yanısıra garajda kullanabileceğimiz bir araba ve arabanın sığacağı büyüklükte bir ilaç kutusunu da hazırladık. Önce trafik lambasıyla başladık çalışmamıza;

Trafik lambasını yapmaya kalın mukavvadan uzunca bir dikdörtgen keserek başladık. Kestiğimiz parçanın önünü ve arkasını koyu gri elişi kağıdıyla kapladık. Plastik bir bardak yardımıyla el işi kağıtlarından kestiğimiz sarı kırmızı ve yeşil yuvarlakları üzerine yapıştırdık.

Bu fotoğraf çekildikten sonra arkasına uzun plastik bir sopa yapıştırdık.

Garaj içinse yine kalın mukavvadan bir parça kesip açık gri renkli elişi kağıdıyla kapladık. İlaç kutusunu yarısından kesip pembe elişi kağıdıyla kapladık ve gri zeminin bir kenarına yapıştırarak sabitledik. Kalan alanı, başka figüran oyuncakları rahat yerleştirebilsin diye özellikle boş bıraktık.

maket garaj

Garajımızı ve trafik lambamızı hazırladık. Bu vesileyle bir kez daha trafikte çok dikkatli olmamız gerektiğini, 12 yaşından küçüklerin ön koltuğa oturmamalarını ve emniyet kemerlerimizi mutlaka bağlamamız gerektiğini hatırlatıyor, kazasız belasız günler diliyoruz.

12 thoughts on “KARTONDAN TRAFİK LAMBASI VE GARAJ

 1. Günaydın sizlere
  Garajı görünce aklıma geldi
  kağıdı böyle pile pile gibi katlayıp
  garaj kapısı olabilirmiydi
  kepenk gibi anlatabildim mi
  Ellerinize sağlık güzel eğitici bir faaliyet olmuş
  İyi haftalat diliyorum sizlere
  Sevgiler

  Yeldacım yaratıcılığın super yine…tabiki öyle bir garaj kapısı olabilirdi hatta K.mert bir başka türlü kapı uğraştı durdu da ben okulda yırtar bozulur diye düşündüm…Bir başka projede kullanmak üzere aklımın bi köşesine yazdım:) Sevgiler

 2. selam ne güzel uğraşlar
  ellerinize sağlık,
  çoçuklarımızın gün günü birşey öğrenmeleri ne kadar hoşumuza gidiyor bu arada belirtmeden geçemiyeceğim arkada da lütfen emniyet kemeri alışkanlığı edilinelim ve herkesi uyaralım sevgiler.

  Teşekkür ederiz, ayrıca arka koltukta emniyet kemeri takmanın önemine değindiğiniz için de….biz de cocuklarımıza taktırıyoruz mutlaka…sevgiyle kalın

 3. itiraf etmeliyimki bu konularda çok yardımcı olamadım, bu konuların baş aktörü kocamdı. Bu konularda çok yaratıcıdır. Kızlar malesefki bana çekmişler:)))
  Trafik lambası süper

  Lale Ablacım çok teşekkürler beğendiğine sevindik…

 4. Bizdede trafik hadtası kutlandı ama internetten çıktı istemişler sadece. İşaretlere dair.. Sizinki daha zevkliymiş 🙂

  Teşekkürler..En büyük trafik lambası benimki anne diye bugün sevinerek geldi okuldan 🙂 çocuklar da sevmişler demekki

 5. Çok güzel bir çalışma olmuş. Elleriniz dert görmesin.
  sevgiler

  teşekkür ederiz

 6. Bu yaptıklarınıza bayılıyorum.
  Ah keşke anne olabilseydim de
  bebişlerime bu oyuncakları yapabilseydim.
  aah ah.

  İnşallah canım istiyorsanız Allah size de hayırılısıyla verir inşallah

 7. projeler çocuklardan uapması annelerden…Bazen hoşumuza giden konular olsa da anaokul zamanında hiç hoşlanmadığımız çalışmalardı….

  fulyacım ne kadar cok yaptık bu projelerden değil mi…bu sene müfredat biraz daha farklı çok çok az geliyor bu çalışmalar artık

 8. Çok güzel olmuş gerçekten.ellerinize sağlık.Bu etkinlikler aile ile çocukların bir arada paylaşımına,birlikteliklerine daha çok vesile olması nedeni ile güzel bir proje.sevgiler.

  Genel amacı bu sanırım bu projelerin, biz de elimizden gelendi yapıyoruz bakalım daha ne projeler gelecek 🙂

 9. çok güzel birde elektrik devresinin nasıl yapılacağını söylerseniz çok sevinirim performans ödevleride..

 10. slm, arkadaşlar
  oğlumun bu haftaki performans ödevi kibrit çöpleri ile
  trafik lambası yapılması.
  bir fikri olan varmı nasıl yapılacak.
  yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir