Tatildeyiz

Tatildeyiz, Fethiye Ölüdeniz’deyiz. Baba-kız , ana-oğul tatil yapıyoruz. Biri küçük , 2 çocukla tatil böyle oluyormuş, biraradayız  elbette ama dubalara yüzmeler, iskeleden atlamalar, otel keşfi gibi güzellikler baba-kıza kalıyor. Biz, ana-oğul, sahilde kumlarla oynuyoruz bol bol.   Çok haksızlık yaptım galiba  rolleri değişiyoruz arada.

İrem, hiç durmadan  suyla haşır neşir olmaya çalışıyor, güneşli saatlerde  uzak tutuyoruz, gece de  yorgunluktan sızıyor hemen. Kerem, ilk gün suyu soğuk buldu ve hiç yanaşmadı, ağladı,  sonra alıştı suya.  Enfeksiyon riskimiz olduğu için Kerem’le havuz hiç ilgi alanımıza girmiyor zaten. Evde o kadar saat bir şeyle sabit kalıp oynaması mümkün değil ama kumun  işte hikmeti işte hiç  kalkmak istemiyor sahildeyken.   Uyku düzenimizi bozmamak için sabah ve öğleden sonra uykularımız için odaya gidiyoruz,  güneşli saatlere denk geliyor fena olmuyor ama  dışarda uyutmayı başarabilseydim denize nazır bir çay/ kahve keyfi daha güzel olurdu,  dün dışarda  uyutmayı denedim ama başaramadım 🙂

Tatil dönüşü fotoğraflarla birlikte uzun uzun daha detaylı anlatırım  öncesinde  iki çocukla araba yolculuğundan bahsetmek istiyorum , o yazı da  yarın olsun.

9 thoughts on “Tatildeyiz

 1. Resim çok güzel. Çocuklarla tatil pek yorucu olur. Dönüşte size bir tatil gerekebilir:))
  İyi tatiller. Sevgiler.

 2. İyi tatiller iyi eğlenceler dilerimmm . Çocuklarla bu kadarı bile çok güzellll….

 3. İki çocukla tatil bizim için tahmin ettiğim daha kolay oldu.Ben umutsuzdum açıkçası ama kızlar beni yanılttı.Büyüdüler artık.İyi tatiller canım.Tatil yazılarının devamını bekliyorum.Öperim kuzuları.

 4. Çocukla tatilinde keyfi bir başka oluyor ama 2 çocukla nasıl olur onu bilemem ben 🙂 Detayları ve yolculuğu merakla bekliyorum. İyi tatillerrr..

 5. Merhabalar, sitenizi yeni keşfettim ve çok sevdim. Hemen takibe aldım bile :)Bu sene bayram benim de 16 aylık oğlumla ilk deniz tatilim olacak ve çok merak ediyorum nasıl geçecek. Umarım ben deniz kenarında uyutmayı başarabilirim çünkü zaten senenin sadece 7 günü deniz kenarında olacağız onda da 1 saniye bile kaçırmak istemem. Bir de benim Batu’m çok uykucu hala günde 2 kere 2 saat uyuyor 🙂 Bakalım… Sizin de tatil yazınızı çok merak ediyorum.
  Sevgilerimle,
  Sıla

 6. Teşekkürler, tatili bitirdik arkadaşlar.

  Nedret Abla, aynen şimdi bize tatil lazım.

  İkiz annesi sdilek, ben de seneye rahat tatil yapacam öyleyse 🙂

  Sıla Eke, hoşgeldiniz. Batu’nun uyku düzeni bozulmaz seviyorsa uykuyu, sahilde püfür püfür uyuması, sizin de keyifli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir