Sömestr Tatili-Kocaeli Bilim Müzesi

Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin yarı yıl tatilinin  güzel geçmesini dileriz. Okul müdürümüz  son bir kaç  yıldır sömestr tatili öncesi konuşmasında hep aynı mesajı veriyor;  “Anneler, babalar çocuklarınıza tatilde daha çok zaman ayırın,  onları anneanne, babaanne, dedeleriyle bir araya getirin.bol bol tatil yapıp oyun oynasınlar” Gurbette çalışan bir aile olarak  bu mesajın beni  hüzünlendirdiği itiraf etmeliyim. Bu yıl sömestr tatilinde de kullanmak istemedik yıllık iznimizden  çok fazla. Neyse   hafta içi akşamlar ve hafta sonları bizim onların gönlünce bir tatil geçirebilmesi için 🙂  Bu hafta sonunu sinemayla başladık.

Kocaeli ve yakın civarda  yaşanlar için güzel bir önerimiz var; Kocaeli Biim Müzesi, 2 hafta önce Stem  Etkinliğinde gitmiştik. Stem etkinliği atölyeleri için  kayıtlar dolunca, Kerem in aradan katıldığı web tasarım atölyesi dışında müzeyi gezdik. Okul ile de daha önce gezmişlerdi, beraber gelememiştik bir türlü öncesinde. Eski Seka  Kağıt Fabrikasının yerine yapılan Kocaeli Bilim Müzesi ve Kağıt Müzesine 1 tam günü ayırmakta fayda var. Tüm müzeyi gezemediğimizden bir sefer daha gideceğiz ilk fırsatta.  Sadece çocuklar için değil biz ebeveynler için de oldukça eğlenceli bir müze. Bir çok konu bir arada sunuluyor. Ses, ışık, görme, duyma, yerçekimi, dünya, gezegenler, …  İlgi çekici ve öğretici  kimsenin sıkılacağını sanmıyorum

 

Aşağıdaki denge oyuncağı Stem Festivali kapsamında orada bulunan “Toby Yetkinlik Atölyelerine ” aitti. Sitelerini mutlaka inceleyin çok güzel etkinlikleri var. Oğlum blokları başarıyla dizip gözü kapalı topladı:)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir