SIRÇA TUZAK – Nermin Bezmen

Bu aralar kitap okuma hızımda biraz azalma oldu. Nedeni biraz, tatil biraz çocuklar, biraz da elimdeki kitabın Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi kitabı olması sanırım. Masumiyet Müzesi’ni; bazen merakla, ama çoğu zaman elimden bırakmamaya çalışarak uzun bir sürede okudum ve bitirdim. Ama bahsetmek istediğim kitap bu değil, Nermin Bezmen’in Sırça Tuzak isimli romanı. Bütün kitaplarını çok severek okuduğumuz Nermin Bezmen’in, Sır ve Aurora’nın İncileri ile ilgili sitemizde yazılar yazmıştık. Sevgili Nermin Bezmen de bizzat yorum yazarak bizi onurlandırmıştı.

Nermin Bezmen’in  diğer kitaplarında olduğu gibi çok sade bir dil ve akıcı bir anlatım kullandığı Sırça Tuzak’ın konusundan kısaca bahsetmek gerekirse ;

Çok zengin ve köklü bir aile olan Vardar Ailesi’nden bahsediyor kitap. Vardar Ailesi’nin dışarıdan gıpta ile izlenen birlikteliklerine rağmen içlerinden birinin; Selçuk Vardar’ın kıskançlık, hırs ve yalanları yüzünden yaşanan olaylar ve sonuçları. Okurken bazen heyecanlanacak, bazen sevineceksiniz , hiç ummadığınız gelişmeler karşısında şaşıracak ve gerileceksiniz. Kendinizi olaylara kaptırmamak ve romanın kahramanlarıyla özdeşleştirmemek elde değil.

Nermin Bezmen’in Sırça Tuzak’ını diğer bütün kitapları gibi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

11 thoughts on “SIRÇA TUZAK – Nermin Bezmen

 1. Nermin bezmen’in kurt ve shura’sı ile murkası’nı okumuştum çok beğenmiş ve inanılmaz etkisinde kalmıştım, sanıyorum diğer kitaplarını da mutlaka okumam gerekecek.

 2. bende “bizim gizli bahçemizden “kitabını okuyorum.kah gözyaşları döküyorum,kah gülüyorum…
  aşkını ve hayatını öyle güzel anlatmış ki.okumalısınız eğer okumadıysanız…

  sevgilerle

  Bizim Gizli Bahçemizden i çok merak ediyorum

 3. Bu sıralar bende yeni kitap alamadım birtürlü bunu alacağım 🙂
  Teşekkürler
  sevgiler

 4. selam
  ben de bu aralar kitap okumaya ara verdim
  sanırım tekrar başlamam gerekiyor
  tavsiyen için sağol ilk fırsatda alacaklarımn arasına kaydediyorum,
  Masumiyet muzesini geçen yıl okudum fena değil şu an elimde
  yazarın Sessiz ev romanı var ama sıkıcı bir türlü bitiremiyorum
  sanırım o yüzden olsa gerek başka romana başlıyamıyorum,
  araya bir roman sokup tekrar dönerim çünkü yarım bırakmak
  adetim değildir hem insan kendini bu gibi durumlarda sorumlu hissediyor.
  sevgiler..

  Aynı şekilde Masumiyet müzesi de bir yerden sonra cok ağır ilerliyor, yarım bırakmamak için direndim ben de. Nermin Bezmen’in bütün kitaplarını çok beğenerek okudum

 5. Nermin bezmenin henüz hiç bir kitabını okumadım.
  İlk fırsatta alıcam kitabını,tavsiye için teşekkürler….

  Kurt Seyit ve Shura’dan başlamanı tavsiye ederim, Kurt Seyt ve Murka ardından da Sır ve Aurora’nın İncileri. Uslubunu cok begeneceğine eminim

 6. nermin bezmenin tüm kitaplarını bir solukta okuduğum gibi bu kitabını da o şekilde okudum.. herkese de şiddetle ben de tavsiye ediyorum…sevgiler

  Çok teşekkürler Esra

 7. Nermin Bezmen kitaplarıyla tuhaf bir ilişkim var. Sinir ola ola okuyorum. Her kitabı okuyuşumda da , karar verdim bu kadın benim terzım değil diyorum. Sonra yine okuyorum. Sanırım bi dengesizliğim var heheh. Neyse şimdiye kadar yazdığı tüm kitapları okumuş bulunuyorum ilk ve son kitabı hariç. Onlarıda Nermin Bezmen bana göndersin ancak okurum dermişim:)))). Sırça Tuzağı kışın okumuştum.Bir de Aura gibi bir Babaannem olsa nasıl olurdu diye düşünmeden edememiştim.

 8. sırça tuzak romanının devamı gelecekmi ? çok merak ediyorum.

 9. Ben kitabı oklumak için aldım ve okumaya başladığımda sınıftaydım ve de kitabın ilk sayfasını okur okumaz bu ne biçim kitap diye elimden bir atışım varmış görmeniz lazım ve kitap kesinlikle 20-23 yaş üstü olmalı küçük yaştaki kişilerin kesinlikle okumamasını tavsiye ederim şahsen ben sevmedim zaten ilk sayfayı okuduktan sonra bir daha o kitabı elime almadım.

 10. Sırça Tuzak son yıllarda okuduğum en başarılı eserlerden biri. Çok beğendim ikinci kitabını merakla bekliyorum…

 11. ben sırça tuzağı okudum en son ondan evvelde sır ve auroranın incilerini okudum süper kitaplardı ama sırça tuzağın devamını istiyorum lütfen çok merak ediyorum ve sabırsızlıklar bekliyorum sizide çok seviyorum…..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir