Sıra Bende Etkinliği -3 Arabalar

Çocukların  okulundaki Sıra Bende etkinliklerinden 3. süne katıldım.   Aile Katılım çalışması, veli katılımı  diye de geçiyor bir çok okulda. İrem’in sınıfıyla yaptığımız  Ponpon Baykuşlar ve Kağıt Bardaktan Çiçekleri daha önce paylaşmıştım.  Bu kez Kerem’in sınıfıyla birlikte yaptık etkinliğimizi. Tarihi belirledikten sonra öğretmeniyle konuştuğumuzda bana konuyu  Kerem’le birlikte belirlememizi söyledi, bana da uydu bu tabi. Kerem tereddütsüz bir şekilde Şimşek Mc Queen yapmak istediğini söyledi. Şaşırmadım, Şimşek M cQuuen oyuncağından tişörtüne herşeyine hayranız. Ama malzemelerimiz  alırken birden etkinliğimizin şekli değişti. Ve  aliminyum kaplardan arabalar yaptık, çocuklarla.

Gel gör ki ben  bu çalışmalarda her seferinde o kadar heyecanlanıyorum ki , sadece arabaların  olduğu düzgün fotoğraf yok maalesef. Çocuklar ellerinde arabalarla var  (her biri ayrı şirinler) fakat onları da annelerinden izinsiz paylaşmak olmaz.  Şimdilik tek bu fotoğraf var ama söz  bu arabalardan tekrar  yapıp yayınlayacağız.  Öğretmenimiz tam 4 yaş için uygun bir faaliyet olduğunu belirtti. Çocuklarda çok mutlulardı yaparken ve  ben de mutlu oldum:)

En önemlisi “öğretmenlik” mesleğine saygım bir kat daha arttı.  Zaten bu etkinlikleri sırf veliler öğretmenleri anlasın, onların gözüyle bakabilsinler diye yapıyorlar bence ve iyi de yapıyorlar. 30 dakika bir faaliyetle bile çok fazla ter döktüğümü söyleyebilirim.  Tüm öğretmenlere minnettarız.

araba

1 thought on “Sıra Bende Etkinliği -3 Arabalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir