Şemsiyeden Çanta

Uzun zamandır  yapmak istediğim bir proje  için ince yağmurluk tarzında bir kumaş arıyor, bulamıyordum. Sonra mekanizması kırılan kocaman şemsiyemi atarken  tam da istediğim kumaş olduğunu farkederek,  kumaşı şemsiye mekanizmasından  hasarsız bir şekilde özenle çıkardım.     İstediğim alışveriş çantasını yapmak için malzemelerimi tamamlamıştım. Şemsiyeden ayırırken ortası delik şeklinde kalan kocaman bir daireden çantanın nasıl yapılacağı için biraz evirip çevirdim kumaşı ve sonunda aşağıdaki  geometrik daire çiziminde göstermeye çalıştığım gibi ortadan ikiye katlayıp kenarlarından düz dikerek bir dikdörtgen oluşturdum. Fazlalıkları  kestim, kestiğim parçalardan çantaya minik bir askı yaptım.

 

Uzun zamandır istediğim proje  şemsiyeden çanta yapmak değildi tabi, bu piyangodan çıktı. Güzel desenli  bozulan şemsiyeleriniz  bir fikir olsun, çantanıza sığacak, katlanan hafif bir alışveriş torbası… Projenin devamında biraz deriler eklenecek yakında  paylaşırız bitmiş halini de.

 

 

6 thoughts on “Şemsiyeden Çanta

 1. tam isabet oldu kızımınkide kırılmıştı şemsiyesi bende bir deneyeyim unutmadan süper bir fikir ne bir yer kaplar nede ağırlık yapar çantda fikrinize sağlık

 2. benin leopar desenli kırık bir şemsiyem var:)) ne kadar kadınsı bir pazar çantası olur dimi… yapmalı hemen:))
  Ellerine sağlık yaratıcılıkta sınır yok yani…
  sevgilerimle

 3. çok güzel olmuş 🙂 ellerine emeklerine sağlık

 4. Sevim, 🙂 yapınca bize haber ver olur mu ?
  Esin, çok teşekkürler.
  Nedret Abla, bakayım atmadım sanırım parçaları 🙂
  Lale Abla, süper olur.
  Kitapcadisi, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir