Seçme Yazılar

Bu pazar, Blog dostlarımızın    yakın zamanlarda çok beğendiğimiz yazılarını/ haberlerini/ kampanyaları  paylaşmak istedik sizlerle.   Seçimlerimiz tamamen o anki dikkat odaklarımızla ilgili ve sadece bir kaçını paylaşabiliyoruz maalesef.

 • Geçen haftalarda  tesadüfen her ikimizden de çok yakın cümlelerle; tüm gelişimleri ile  çocuğumuzu anlatmamızı  istemişlerdi okuldan. Hani blogta zaten anlatıyoruz  diye kolay olacağını düşünmüştük. Ama kağıdın başına geçip de yazmaya başlayınca, örneklemelere dayanmadan çocuğumuzu anlatmanın ne kadar zor olduğunu anladık.   Yazdık  eninde sonunda ve güzel bir anı olarak  yazdıklarımızı sakladık.  Size de, çocuğunuzu anlattığınız  ilerde anı olarak kalabilecek bir yazı yazmanızı tavsiye ederiz. İşte yazıyı gönderdiğimizin ertesi sabahı Lale Abla’mızın blogunda kızına yazdığı, doğumgünü hediyesi yazıyı görünce hayran kaldık, bizce bir annenin kızına verebileceği en güzel hediyelerden birisi olmuştu.
 • Sevgili Damla’nın Kitubi sitesini biliyorsunuzdur,  konuları detaylı  ele alışı, yaptığı çeviriler, kaynaklarla birlikte profesyonel olarak yazması bizim için hep referans değerinde olmuştur. Damla eşiyle birlikte yepyeni bir site  kurdu. Nurturia, titizlikle hazırlanmış güzel bir site. Anne baba olarak başımız mı sıkıştı , hiç  sıkışmadığı oluyor mu ki,  bitmek bilmeyen sorularla dolu  bir yol, çocuk yetiştirmek; işte Nurturia paylaşım sitesi, sorularımıza cevap bulmak için.
 • Ve AsyaYelda, Cumhuriyeti,” başbakanın oturduğu ev”  zanneden çocukların bulunduğu 3.sınıfının çok değerli öğretmeni. Onlara Cumhuriyeti, Atatürk’ü anlatmak için uğraşıyor, ulvi bir iş yapıyor. ??? yazısını okuyun mutlaka. Cumhuriyet yazımızdaki buruk ifademizle ne kadar haklıymışız, keşke olmasaydık, biz hep  kendimiz gibi olanları görüp, mutlu oluyoruz ama ya  bütün manzara ?
 • Ve son günlerde hepimizi çok üzen GDO meselesi. Biz artık bu hakkımızda alınan kararlara dur demenin zamanı. Siyasi çekişmeler, dış politikada izlenen yollar hepsi bir şekilde geri dönülür ama sağlığımızın geri dönüşü OLMAZ. yakında yaşadığımız sel felaketi doğaya müdahale etmenin anlamsızlığını ve tehliklerini yeterince göstermedi mi? Biz çocuklarımızı onlar için güzel günler hayal ederek doğurduk. Onların sağlığı ile başlıyor her şey. Sevgili Derin’in Pasta Evi’deki bu yazıdan ulaştık,  GDO’ya Karşıyız Kampanyası hakkında bilgilere.  Fikir Sahibi Damaklar ve GDO’ya hayır Platformu’na uğrayın Mutlaka.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba,

  Kitubi ve Nurturia ile ilgili güzel yorumların ve link için çok teşekkürler. Önerilerinizi bekliyoruz.

  –Her iki site için de ellerinize sağlık, Nurturia da henüz kısa süreler bulunmamıza rağmen çok sevdik.

 2. öncelikle bu yazıda bize rastlamak çok hoşumuza gitti. Nazilı’ya yeniden doğum günü hdiyesi gibi geldi hatta. Şimdi diğer yazıları okumakda sıra. Çook selam çokça sevgi sizlere


  Lale Ablacım öyle güzel yazmışsın ki, inşallah ilerde bizde böyle güzel bir yazı yazabiliriz çocuklarımıza

 3. Çok teşekkür ederim. GDO kampanyasını ne kadar duyurup ayakta tutarsak o kadar başarı şansı büyür.
  Ve sayenizde ne güzel yazılara ,bloglara ulaşmış oldum, çok teşekkür ederim

  — haklısın Zehra’cım, çok çok insana ulaşabiliriz inşallah

 4. sağol canım özellikle asya seldanın yazısına bayıldım

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com