KRİSTAL TAŞLI MUMLUK

Geriye sayım başladı. Son 4 gün. Yeni yıla nasıl girerseniz bütün bir yılınız o şekilde geçer diye bir inanç vardır. Böyle batıllara inanmasam da ben yeni yıla girerken mutlaka güler, yanımda sevdiğim kim varsa ona sıkıca sarılırım ki bütün bir yılımız birlikte ve mutlu geçsin.

Bu yılbaşında programımız henüz netleşmese de biz her duruma hazırlıklıyız. Dışarıda bir yerde de arkadaşlarımızla birlikte ya da aile büyükleriyle birlikte evde geçirebiliriz veya kendi evimizde dostlarımızı ağırlayabiliriz. Öyle olursa yılbaşı soframızı kendi hazırladığımız bu şık mumluklarla süsleyeceğiz.

Siz de yılbaşı gecesi eşinize dostlarınıza hazırladığınız enfes yemekleri şık bir masada şık mumluklarla süslemek isterseniz fotoğrafta gördüğünüz mumlukları bir -iki saat içinde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz .

Her bir mumluk için bir büyük paket fimo kullandık. Yılbaşı konseptine uygun olsun diye yeşil ve kırmızı renkleri tercih ettik. Fimoları elimizde iyice yoğurduktan sonra top gibi yuvarladık sonra üstten bastırarak yassılaşmasını sağladık. mumun sığacağı kadar bir çukur oluşturabilmek için aynı genişlikte bir kapak kullandık.

Daha sonra kristal taşları fimoya bastırarak yerleştirdik. Fırında 110 derece de 30 dakika pişirdik.

Şık yılbaşı sofraları için daha önce hazırladığımız peçetelikleri de fotoğraflarına tıklayarak görebilirsiniz.

5 thoughts on “KRİSTAL TAŞLI MUMLUK

  1. çok güzeller. Ben de mumlu sofraları çok severim. Geçen yıl örtülerim batmıştı ama neyseki kendi yöntemimle çıkarttım. Yazayım barı bunu sayfamda, malum şimdi mum kazaları çok olur. Sevgiler bıraktım size. Şık masalar, keyifli sohbetler diledim

  2. ya aslında biz arkadaşım duyuşenle beraber peçeteliklerden yapacaktık.ama içinden tel geçen o simlerden bulamadık.bakalım yılbaşı akşamında neler olacak soframızda.şimdi o kozalakların peşindeyiz.
    http://maviveportakal.blogspot.com/

  3. Gerçekten çok sevimli ve şık görünüyorlar yapmasıda uğraşması emek vermesi, keyifli olur hem …
    Ayrıca, insanın kendi yaptığı şeylerle evini renklendirmesi daha da bir güzel oluyor insana ayrı bir haz veriyor her baktığın da daha da keyifleniyor insan.

  4. harika olmuş….
    yaratıcılığın sınırı yok…ikinize de ii yıllar diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir