YENİ YIL SOFRALARINA IŞILTILI PEÇETELİKLER

Yeni Yılda güzel sofralar kurulması, gece boyunca sofraların açık kalması ve atıştırılması bir çoğumuzun alışkanlığı herhalde. O gece nedense sürekli yemeğe kilitlenir insan, önce büyüklerle yeni yıl kutlamaları sonrasında yaşıtlarla daha eğlenceli buluşmalar…

Yeni yılları kalabalık dost grubuyla evde kutlamak daha bir sıcak geliyor. Bu yeni yılda evde sofra kurmayı şimdiden planlayan arkadaşlar var ise masaları süslemek için yapımı çok kolay ışıltılı peçetelikleri öneriyoruz.

Nasıl yapıldığına şaşırmayın sakın!

İhtiyacımız olan malzemeler;

atık malzeme ,rulolar— biz kalın olması sebebiyle elimizde bulunan sera streç filmin rulosunu kullandık.

Tüylü içi telli çubuklar— içindeki teller sayesinde istenilen şekli alan , pipo temizleme çubuklarına benzeyen çubuklar. Biz maxitoys dan aldık.

Peçeteliğin yapımına gelince tek ve en zor kısmı rulonun eşit kalınlıkta muntazam olarak kesilmesi. Maket bıçağıyla başladık işe, belki ince bir rulo ile olabilirdi ama bizimki kalınlıktaki ruloda işe yaramadı.

Ama ne yapacağız demeyin hemen , eğer sizin evde de alet takımları hastası, koleksiyoncusu bir eş varsa işiniz kolay. Biz bayanlarda erkeklerin tek hobisini çekemiyoruz. Neyse işte gravür setinin kesici ucu ile ruloyu rahatlıkla eşit olarak böldük.

Teli etrafına dolayarak kapladık. 1 tane peçetelik için yaklaşık 3,5 tüylü tellerden kullandık.

Işıl ışıl peçeteliklerimiz oldu sonunda. Tüm sofralara yakışır böyle güzel bir ışıltı.

Bu tüylerin her rengi satılıyor aslında, kadifemsi dokuda olanları da var. Farklı renklerini de kullanarak, sofralarınızı tamamlayacak peçetelikler oluşturmanız mümkün.

Daha önce fimodan yaptığımız kristal boncuklu peçetelik için aşağıda görülen fotoğrafın üzerine tıklamanız yeterli.

fimodan peçetelik