Keçe Dikiş Seti

Eşim  birkaç ay önce yurtdışı seyahatinden İrem’e hediye keçe dikiş seti almıştı.  Önce çok heveslendi ama sonra bir türlü başına geçme  fırsatı olmadı ta ki geçtiğimiz hafta sonuna kadar. Çocuklar için hobi malzemeleri    el becerilerini geliştirmesi açısından çok güzel. Türkiye de bazı büyük kitapçılarda 8-13 yaş arası için hobi setleri bulunmakta  fakat bu keçe setinin benzerini görmedim. İğnesi  bile özel plastikten yapılmış. Keçeler üzerinde iplik geçirecekleri delikler açılmış. iplikler de paketin içine eklenmiş, unutulmamış.

Yapılışı ise şöyle; İğneye ipliği takıp, bana  düğüm yaptırdıktan sonra  keçe üzerinde önceden açılan delikleri referans alarak çiçeğini tamamladı. Çok da eğlendi  bunu yaparken. Setin içerisinde çiçekten fazlası var ve niyetimiz bu tatile başladığımız ilk hafta sonu  diğer figürleri de  tamamlamak.

Tatile başlayan tüm çocuklara ve öğretmenlerine  harika bir tatil diliyoruz.

1 thought on “Keçe Dikiş Seti

  1. Merhaba,

    Ben de tam nereden aldiniz diyecektim. Cok guzel gercekten ve el kaslarini calistirmasi icin okul oncesinde harika! 🙂 biz burada imaginarium dan aldik ama acaba dedim daha farkli alternatifler de var mi?

    İyi eglenceler size, iyi yazlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir