Kayan Yıldız Gazetesi

Taslakta kalan yazılardan bir tanesi, haziran ayının ilk dönemi  yoğun bir portfolyo sunumu ve gösterilerle geçti bizim için. İrem  dönem  2. dönem ödevini Türkçe projesi olarak seçmişti. Projenin ilk kısmında hazırladığı gazetenin sunumunu yaptı bizlere ( Anne, baba, öğretmenimiz)… Biz bize demeyiniz hiç   karşında 3 tanıdığında olsa heyecanlanabiliyorsun.  Bizim çocuklar çok şanslı bu açıdan sunum becerileri sürekli geliştirecek etkinlikleri var dönem boyunca. Biz de böyle miydi? üniversitede proje ödevleriyle öğrendik sunumu 🙁

İrem in hazırladığı gazetenin adı “Kayan Yıldız”, spordan  sanata bir çok konuya yer vermiş. Spor , şiir, bilmece kısımları ve hatta yemek tarifi bile vardı. O sundukça anladım ben  hazırlık aşamasında bana sorduğu bazı soruların nedenini; “anne pratik bir kek tarifi lazım çok genel tarif nasıl oluyor öğrenmem gerekiyor” gibi:) Rol modeli  olan babasına şiirde yazmış:) Görsellerle  desteklemiş her bir konuyu.

portfolyo2

Sunumun 2. kısmında hazırladığı kart oyununu oynadık birlikte . Kart oyununu bir sonraki yazıda detaylı anlatacağım.

Sonra dönem içerisinde yaptığı  görsel sanatlar çalışmalarını inceledik. İrem’in küçüklüğünden beri resme olan ilgisi malum, okulumuzun görsel sanatlar bölümü de çok kuvvetli, aşağıda yaptığı çalışmalardan ikisi. İlki 2. sınıfta yaptığı “Hint Kültürü” okulda bu yıl sergilenen çalışması, kendisi pek beğenmiyor.

portfolyo1

Bu yıl ki “Afrika kültürü” konulu çalışmasını  eve geldiğinde çerçeveleteceğim.

 

Afrika kültürü

Baykuş ise serbest çalışması, kendi kızımın çalışması olduğundan  belki  ama çok beğendim  baykuşu:)

 

portfolyo3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir