Kartondan Sarı Kızgın Kuş (Angry Birds )

Kartondan hazırladığımız kızgın kuşlar serimizin üçüncü kuşunu da yaptık nihayet. Kuşların üçü de mutfak tezgahımda duruyor ve hem küçük çocuklar hem de küçük çocuğu olan anneler tarafından oldukça beğeniliyor. Bu kuşlardan yapmak , hazırlamak isterseniz işte görsellerle yapılışı:

Kırmızı ve küçük mavi kuşları küp şeklinde hazırlamıştık, Sarı Kuşu da aslına uygun olarak üçgen şeklinde yapmaya çalıştım ve bir üçgen piramit hazırladım. Üçgen piramit için sarı kartona kenarları 12 cm olan bir üçgen  çizdim.Aşağıdaki görselde de görülebileceği gibi üçgenin üç  kenarını taban alarak 14 cm yüksekliğinde üç tane daha üçgen çizdik. Bunları birbirine yapıştırabilmek için gerekli kenarlarında pay bıraktım. Bir yüzüne gözlerini ve kaşlarını ayrıca gıdık tüylerini oluşturacak beyaz karton parçayı yapıştırdım. Tepesindeki ve kuyruğundaki tüyleri siyah kartondan kestim. Hazırladığım çizimi üçgen pramit haline getirip yapıştırıken siyah tüyleri de yapıştırdım. Turuncu renkli kartondan bir gaga hazırlayıp son olarak yüzüne yapıştırdım.

 Diğer kuşların kumbara veya kutu olarak da kullanılabileceğini söylemiştik. Zira bu kartondan kuşların atılmaya, fırlatılmaya dayanacaklarını hiç sanmam 🙂sarıkussari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com