Kağıt İp Çantalar

Kağıt ipten çanta örmeyi sevdim, kendime ve kızkardeşime ördüğüm çantaları bitirir bitirmez instagramda paylaşmıştım. Çantalar bir aradayken hava da güneşliyken yeniden fotoğraflayıp  paylaşmak istedim.

Kağıt iple ilgili anlatılan sertlik anlamındaki sıkıntıları yaşamadım, kağıt ipimi sarılmış halde aldığımdan olduğunu düşünüyorum. Tığ işi terapi gibi, bir sıra bir sıra derken zaman nasıl geçiyor fark etmiyorsun. İşlerken kafandaki sıkıntılar da gidiyor bir yandan.

Çantaların detayına gelince; şemasız,tığ işi bilenlerin anlayabileceği bir tarif vereyim:)

 

Alt kısımlarını sık iğne olarak bir taban oluşturdum, yaklaşık 40 kadar ilmek ile başlangıç yapıp her sırada düz durması için artırdım.  Sonrasında aynı noktaya batıp arada zincir olan iki adet ikili trabzan ile devam ettim. Yeterli uzunluğa geldiğimde ise sık iğne ile bir kaç sıra daha ekledim.Askısını youtube da  bulduğum kordon yapımı  videosundan öğrendim. İçinde astar  kullanmadım.

40 kadar ilmekle sık ğne örerek birkaç sıralık bir taban oluşturdum. Sonrasında 2 li trabzan ile 5 sıra örüp ardından 4 sıra kadar sık iğneye döndüm ve  bu ikili trabzan ve sık iğne örüntüsünü 3 kez tekrarladım. En üst kısımdaki sık iğne sıraları daha fazla. Ahşap sapı instagram @dilekcimdilekcim hesabından aldım. Ahşap sap çok pratik ve güzel oldu bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com