FIMO TOKA

Eski, kırık, bir köşede unutulmuş tokalarımızı toplayıp fimo ile kapladık.

Mevcut yaptıklarımız renk, desen itibarıyle daha fazla kız çocuklarına uygun oldu fakat kendimiz için de gayet güzel şeyler çıkarabiliriz.

Aslında bu satırları yazarken fimoyla ilgili öyle güzel bir site buldum ki acaip moralim bozuldu. Tamam işin başında olduğumuzu biliyordum ama sanat başka bir şey arkadaşlar. Bu hırsla neler denerim ben artık? Siteyi siz de ziyaret edin de anlayın hissettiklerimi;
Stencils for polymer clay (and other!) surface techniques

Durun ama önce tokaların yapılışı;

Mor, sarı ve mavi fimolarla desen oluşturduk. Elimizde 2 çeşit toka vardı.

Esnek olanın üzerini kaplayabilecek boyutta fimoyu kesip fimoyu ayrı olarak pişirdik. Ayrı pişirdiğimiz fimoyu silikon tabancası ile tokaya yapıştırdık. (Üzerini kaplayarak da bir deneme yaptık ama pişme sonrasında hiç hareket etmiyordu ya da kırılıyordu diyebiliriz.)

Diğer tokanın ise üzerini kaplayıp fırınladık.

Fırınlamayı 130 derecede 30 dakika yaptık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sevgili mergup, çalışmalarımızı beğendiğinize çok memnun olduk. Fimoyu hobi marketlerden, büyük kırtasiyelerden, el işi ile ilgili malzemeler satan yerlerden bulabilirsiniz.
    sevgiler

  2. Merhabalar. Çalışmalarınız gerçekten çok hoş. El işi ve bir hobi tutkunuyum ve ihtiyacım olan madde tam olarak bu. Fimo’yu nereden buabilirim?

  3. Deneyelim Eda’cım. çizgili objelere biz de bayılıyoruz.

  4. Özlem’cim ve Fulya’cım bayıldım bunlara hatta ben bir ara bu Fimo olayına çok sarmıştım. Özellikle cam vazolarda desenli değilde düz çizgilerle hamuru kesip kaplayınca da çok güzel oluyor. Mutlaka deneyin canlarım…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com