FIMO ÇERÇEVE

Çok heyecanlı ve yoğun bir hafta sonu programım var, inşallah bir aksilik olmaz ise. Üniversite mezuniyetimin 10. yılı şerefine madalyamı almaya gideceğim. Tekrar cüppe giyeceğim. Bölüm arkadaşlarımı göreceğim.. Oda arkadaşlarım, eşler ve çoçuklarımızla bir arada olacağız. 10. yıl , ya uhhh, ne cabuk geçti. Böyle zamanlarda geçen yılların kritiğini yapıyorsun istemeden, 10 yıla sığdırdıklarım, hatalarım, vs… Dolayısıyla biraz hüzün basıyor. Tören sonrasında da sizlerle paylaşacağım anılar ve resimler olacak.Şimdi bütün bunların fimo çerçevelerle alakasına gelince; efendim bu çerçeveleri canım oda arkadaşlarıma hediye olarak hazırladım. Kendi fotoğraflarımdan yerleştirip fotoğrafladım.

Yapılışına gelince;
Malzeme olarak ahşap çerçeve, akrilik boya, fimo (polimer kil), merdane gerekli. Benim bulabildiğim ahşap çerçeveler duvara asılan cinstendi, ayrıyeten onlara ayak alacağım. Kendinden ayaklı çerçeve tavsiye ediyorum.
Ahşap çerçeveyi zımparalayıp ahşap boyası ile boyadım. Fimo ile kaplayacağım kısımlar için tek kat boya, açıkta kalacak olan yerler için 2 kat boya kullandım. Fimodan silindir şeklinde desenler oluşturup, daha sonra 2 mm kalınlığında kestim. 2mm kalınlığındaki bu parçaları bir yüzeye dizip , arada kalan boşlukları merdane yardımı ile kapattım. Ve yeni oluşan fimo ile ahşap çerçeveyi kapladım. 130 °C 30 dakika pişirdikten sonra çerçeveler hazırdı.
Hediye paketlerini de yaptığım zaman işlem tamamlanacak.

3 thoughts on “FIMO ÇERÇEVE

  1. Diğerini görmüştüm yorum da yazmıştım hatta bebek bunu da görmüş oldum valla dediğim gibi o yazdığım yöntemi deneyin bak hem çok kolay ve güzel oluyor arkaları canım.

  2. ya bu normal hamurla olurmu fimo hamuru dıe aradım bulamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir