Ferhat ile Şirin Ve Başbelası

Kocaeli  Şehir Tiyatrosunu çok seviyorum,  çok iyi oyunlar seyredebiliyorum (eski oyunlardan  Kösem Sultan ve Guguk Kuşu gibi) üstelik de  trafik derdi olmaksızın  rahatça ulaşılabiliyorum tiyatroya. Kocaeli’nde yaşamanın  getirdiği şanslardan, dışardan gelip yerleşen biri olarak belki bu şansın da daha çok farkındayım.

Haftasonu  Ferhat ile  Şirin oyununu izledim. 1948 yılında Nazım Hikmet’in yazdığı tiyatro  oyunu imiş.  Dağları delen Ferhat kısmı tamam da efsanenin  tamamını   bilmiyormuşum. Mehmene Banu’nun kızkardeşi Şirin için yaptığı fedakarlık sonra  ikisinin de Ferhat’ı sevmesi çok dramatik geldi bana.  2 perdelik uzun bir oyun , keyifle izledim.  Oyun hakkında bilgi  burada

ferhatilesirin

Başbelası ise daha önce gittiğimiz oyun;    Her ikisi de terapist olan  çiftin Ethan adlı hastaları ile karşılaşmaları ve ardından gelişen olaylar konusu. Tek perdelik komedi.   Doktorlarını analiz edip çileden çıkaran bir hasta. Çok eğlenceli bir oyun.

Başbelası hakkında bilgi burada.

basbelasi

Ocak programı elimde, gelecek ayın oyunlarından  seçiyorum.  Cumartesi akşamları sahneyi hiç boş görmedim, yine de Kocaeliler kıymetini bilin şehir tiyatrosunun diyorum.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com