Dev Buluşma – Kayseri

 2010 Basketbol Dünya Şampiyonası’nın bir ayağı da ne mutlu ki bizlere Kayseri’de yapılacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’le eş zamanlı olarak yapılacak maçlar 28 Ağustos’ta başlıyor. Ben,  araştırmacı gazeteci kimliğimle bugün maçların yapılacağı Kayseri Kadir Has Stadyumu’ndaydım. 

Maçların yapılacağı spor Salonu’nda hazırlıklar yapılıyordu. Telefonlar bile konsepte uygun olarak düzenlenmişti. Türk Telekom’un hazırladığı bu ankesörlerin üstlerinde katılımcı ülkelerin anıtlarından birer minyatür konmuş. Soldan sağa sırayla Angola Merkez Bankası Binası,  Sırbistan Millet Meclisi, Avusturalya Sidney Opera Binası, Almanya Berlin Katedrali ve Arjantin Ulusal Kongre Salonu binalarının maketleri bulunuyor.

Buradaki ankesörlerin üzerlerine de sembolik potalar yerleştirilmiş. Burada Oğuz Kaan turnike atarken görülüyor:)

Bugün Kadir Has Spor Salonu’nda oldukça hummalı bir çalışma vardı, eminim Kayseri bir büyük organizyonun altından daha başarıyla kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kızım cumartesi günkü maça gitti.İlk maçı seyretmişler, diğerlerini izlememiş.Arkadaşıyla gitmişti.Gerçekten de Türkiye’nin maçı olmayınca pek ilgi çekici olmadığını söyledi.Genede görmüş oldu.İçeri girerken yiyecek almıyorlarmış.Hazırladıklarımı hocalarının aracına koymuşlar, alamadık yiyecekleri ama olsun iftara yetişti.Büyükşehir belediyesi, sümer gençlik merkezinde bilet dağıtıyor.Yaz kursu öğrencilerine ve velilerine.Bilginiz olsun.

  2. Ayşe Hanım, Türkiye oynamadığı için ben gitmeyi düşünmedim zaten biletler pahalıymış, eşim bugun gitti, iftara yetişti, yetişilmeyecek saatte olursa en iyisi sandwiç benzeri birşeyler hazırlamak…sevgiler:)

  3. Bilet alabildiniz mi bari.Kızım da gelecek ama 16:00da orda olması gerekiyormuş.Ramazan olması nedeniyle nasıl olacak orucunu açarken nasıl birşey hazırlasam onu düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com